26. AUGUSTĀ, JELGAVĀ

LIELUPĒ PIE PROMENĀDES

15. Baltais Piena paku laivu regate

26. augustā elpu aizraujoši notikumi risināsies Jelgavā, Lielupes ūdeņos, kur no 43 000 AS “Tukuma Piens” 1 litra piena pakām pašbūvētos peldlīdzekļos ģimenes, draugu kompānijas un dažādu uzņēmumu kolektīvi piedalīsies gada jautrākajā pasākumā “15. Baltais Piena paku laivu regatē”.

 

Šīs nav tikai ātruma sacensības, tas ir izaicinājums ikvienai komandai, jo dalībniekiem laiva pašiem vispirms ir jāuzbūvē. Sacensības jautrākas padara tas, ka laivas tiks darbinātas tikai ar cilvēka spēka palīdzību.

 

No plkst. 14.30 Lielupes promenādē apmeklētāji aicināti apskatīt laivas un komandu prezentācijas, savukārt just līdzi regates dalībniekiem varēs plkst. 16.00, kad tiks dots pirmais starts laivu braucieniem. Laurus plūks ne tikai ātrākā laiva, žūrija novērtēs arī radošākās idejas un tehniskos risinājumus. Vērtēšana notiks sešās nominācijās: “oriģinālākā laiva”, “visatraktīvākā komanda”, “inovatīvākā laiva”, “treknākais piena plosts”, “pilnīgs sviests” un “ātrākā laiva”.

 

Uzreiz pēc pēdējā brauciena notiks SUP jeb airu dēļu sacensības, kurās piedalīties aicināts ikviens interesents, iepriekš piesakoties pa tālr. +371 25757555. Dalība ir bez maksas.

 

No plkst. 17.00 līdz pat plkst. 01.00, jelgavnieki un Jelgavas viesi aicināti doties uz Pasta salu, kur notiks dažādi koncerti. Uzstāsies – „Mirage Jazz Orchestra” ar Ievu Kerēvicu koncertā “Lai skan mana tēvu zeme”, pēc tam uz skatuves kāps Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas laureāti kategorijā “Labākais pop-albums” grupa “Rīgas Modes”, bet vakara programmu noslēgs grupa “Galaktika” un putu ballīte kopā ar DJ JAX. Savukārt “15. Baltais Piena paku laivu regates” un SUP sacensību uzvarētājus uz Pasta salas estrādes skatuves apbalvos plkst. 20.00.

 

Ieeja bez maksas.

 

Svētkus organizē Jelgavas pilsēta sadarbībā ar “Tukuma piens”.

 

PROGRAMMA

Lielupe/Lielupes promenāde

14.30 Laivu apskate

16.00 Parādes braucieni un ātrumsacensības. SUP sacensības.

 

Pasta sala

17.00 – 01.00 Mirage Jazz Orchestra, Ieva Kerēvica, Rīgas Modes, Galaktika un putu ballīte ar DJ JAX

20.00  Regates un SUP sacensību uzvarētāju apbalvošana

 

Tradicionāli šajā dienā, godinot latviešu ēdienkartei tik ļoti tradicionālos piena, maizes un medus produktus, Hercoga Jēkaba laukumā jau septiņpadsmito reizi norisināsies “Vispārējie Latvijas Piena, maizes un medus svētki 2017”, pulcējot vairāk nekā 180 tirgotājus un amatniekus.

 

Savukārt pirmo reizi skvērā aiz Jelgavas Kultūras nama no plkst. 10.00 līdz 16.00 norisināsies Labsajūtas festivāls “ESI”, kur ikviens apmeklētājs aicināts bez maksas piedalīties vairāk nekā 30 dažādās izglītojošās nodarbībās un aktivitātēs, uztura meistarklasēs, diskusijās, lekcijās par veselīga dzīvesveida tēmām.

 

 

JELGAVAS PILSĒTAS PAŠVALDĪBAS IESTĀDE "KULTŪRA"

+371 630 23 461

kultura@kultura.jelgava.lv

www.kultura.jelgava.lv