26. AUGUSTĀ, JELGAVĀ

LIELUPĒ PIE PROMENĀDES

17.  Piena, maizes un medus svētki 2017

Godinot latviešu ēdienkartei tik ļoti tradicionālos piena, maizes un medus produktus, Jelgavā 26. augustā jau septiņpadsmito reizi norisināsies “Vispārējie Latvijas Piena, maizes un medus svētki 2017”, pulcējot vairāk nekā 180 tirgotājus un amatniekus.

 

No plkst. 09.00 līdz 16.00 Hercoga Jēkaba laukumā gardēži aicināti apmeklēt svētku tirdziņu un piedalīties dažādās aktivitātēs un degustācijās, nobaudot meistaru ražojumus no visas Latvijas. Piedāvājums bagātīgs – dažādu šķirņu sieri (marinēti, kūpināti, svaigie u.c.), siera bizes, maizes kukulīši ar desmitiem garšu un piedevu, sklandrauši ar dažādiem pildījumiem, kliņģeri, kūkas, pīrāgi, maizes koka tēja, visdažādākie saldējuma, medus veidi un biškopības produkti, kā arī uz vietas gatavoti saldējuma rullīši. Neizpaliks amatniecība izstrādājumu piedāvājums – grozi, koka karotes, trauki, lina galdauti u.c. Notiks dažādas aktivitātes pieaugušajiem un bērniem.

 

Ikviens aicināts līdzdarboties Latvijas Biškopības biedrības un Latvijas Maiznieku biedrības konkursos, piedaloties degustācijās un balsojot par savem favorītiem, tiks noteikts “Latvijas atzītākais medus 2017” un “Latvijas rudzu maize Zemgalē”.

 

Savukārt parādīt prasmi piena produktu un maizes svētku gardumu gatavošanā varēs, iepriekš piesakoties, biedrības “Siera klubs” rīkotajā konkursā “Tautiskie raksti siera, biezpiena un maizes gardumā. Zemgale”.

 

Pirmo reizi “Piena, maizes un medus svētkos” norisināsies konkurss ģimenēm “Mūsu ģimenes gardā rudzu sviestmaize”, kurā piedalīties aicināts ikviens interesents. Vairāk informācijas par konkursiem: http://www.festivali.jelgava.lv/jaunumi.html. Visas dienas garumā darbosies sviestmaižu darbnīca, kurā ikviens apmeklētājs varēs pagatavot gardākās sviestmaizes.

 

PROGRAMMA

No 10.00 konkursi:

• Latvijas Biškopības biedrības medus prove “Latvijas atzītākais medus 2017”

 • Latvijas Maiznieku biedrības konkurss “Latvijas rudzu maize Zemgalē”

10.30 – 12.00 Biedrības “Siera klubs” Zemgales reģiona konkurss “Tautiskie raksti siera, biezpiena un maizes gardumā”. Pieteikšanās  līdz 18. augustam, rakstot uz e-pastu: sieraklubs@inbox.lv.

11.00 – 13.00 konkurss ģimenēm – “Mūsu ģimenes gardā rudzu sviestmaize” sadarbībā ar Jelgavas Amatu vidusskolu un Latvijas      Maiznieku biedrību. Pieteikšanās līdz 24.augustam pa tālr. 63084675.

•  10.00 – 15.10 BDK “Ieviņa”, TDA “Ritums”, TDA “Lielupe”, “Tirkīzkora ansamblis” Žorža Siksnas un Ingus Leilanda vadībā, “Summer band” un Dārta Damlica, populārās mūzikas grupa “Reprīze” Jura Kaufelda vadībā.

•  11.00 Jauno jelgavnieku sveikšana „Mūs gaida, mēs nākam” (skvērā aiz kultūras nama).

 

Tradicionāli šajā dienā, šoreiz svinot 15 gadu jubileju, norisināsies atraktīvākais pasākums Lielupes ūdeņos “Baltais” Piena paku laivu regate, kurā piedalīsies peldlīdzekļi, kas gatavoti no AS “Tukuma Piens” 43 000 viena litra tetrapakām.

 

Savukārt pirmo reizi skvērā aiz Jelgavas Kultūras nama no plkst. 10.00 līdz 16.00 norisināsies Labsajūtas festivāls “ESI”, kur ikviens apmeklētājs aicināts bez maksas piedalīties vairāk nekā 30 dažādās izglītojošās nodarbībās un aktivitātēs, uztura meistarklasēs, diskusijās, lekcijās par veselīga dzīvesveida tēmām.

 

 

JELGAVAS PILSĒTAS PAŠVALDĪBAS IESTĀDE "KULTŪRA"

+371 630 23 461

kultura@kultura.jelgava.lv

www.kultura.jelgava.lv