26. AUGUSTĀ, JELGAVĀ

LIELUPĒ PIE PROMENĀDES

Komandas gatavojas “XIV Baltais Piena paku laivu regatei”

Starts jau rīt, 27. augustā, bet šodien, komandas steidz pabeigt laivas.

 

Jelgavas Amatu vidusskola matemātikas un fizikas skolotāja Mārtiņa Eizengrauda vadībā Piena paku laivu regatē piedalās jau kopš 2012. gada. Mārtiņš atzīst, ka viņa motivācija piedalīties regatē ir pavisam vienkārša: “Vēlos parādīt skolēniem, kā zināšanas var pielietot praktiski, ka kopā viņi ir spēks un ka viņi VAR! Viena komanda jau ir absolvējusi, tāpēc šogad iesaistīti jaunie 1.kursa audzēkņi, kuri laivu no piena pakām būvē pirmo reizi. Iepriekš gūtās naudas balvas ieguldījām kopīgos ceļojumos – uz AHHAA zinātnes centru Igaunijā, kā arī esam braukuši arī uz Stokholmu. Tas jauniešiem sniedza lielāko gandarījumu par padarīto darbu – jo īpaši tāpēc, ka daudzi nav bijuši tālākos ceļojumos ārpus Latvijas.”

 

SIA “Circle K Latvia” jeb uz uzņēmuma, ko atpazīst kā degvielas uzpildes staciju tīklu “Statoil”, komanda regatē piedalīsies ceturto reizi.  Dalībnieki par sevi stāsta, ka “jautrība un prieks, ko sagādā kopā pavadītais laiks ar kolēģiem un ģimenēm, ir tas, kas viņus mudina piedalīties atkal un atkal. Šogad esam izvēlējušies 2016. gadā tik ļoti aktuālo tēmu – “Pokemoni”. Mēs esam šeit, lai izķertu visus Lielupes pokemonus un Jelgavā iestātos miers no tiem”.

 

Viskuplāk pārstāvētā komanda “XIV Baltais Piena paku laivu regatē” būs “Jelgavnieka stāsts”, kurā apvienojušies vidējās paaudzes deju kolektīva “Laipa” 31 dejotājs. Kolektīva “Laipa” satikšanās vieta ir kādas privātmājas pagalms, kur darbi sadalīti vienlīdzīgi: kāds sagādā materiālus, citi būvē laivas daļas, kāds pamatu, bet citi sagatavo suvenīrus pasākuma apmeklētājiem. Komanda regatē piedalīsies jau sesto reizi, paši smej, ka viens bez otra nevar un pirms deju sezonas sākšanās, piedaloties regatē, viņi var atkal savienoties.

 

 

JELGAVAS PILSĒTAS PAŠVALDĪBAS IESTĀDE "KULTŪRA"

+371 630 23 461

kultura@kultura.jelgava.lv

www.kultura.jelgava.lv