26. AUGUSTĀ, JELGAVĀ

LIELUPĒ PIE PROMENĀDES

Konkurss ģimenēm “Mūsu ģimenes gardā rudzu sviestmaize!”

Aicinām ģimenes pieteikties dalībai konkursā “Mūsu ģimenes gardā rudzu sviestmaize!”, kurš norisināsies Piena, maizes un medus svētku ietvaros Hercoga Jēkaba laukumā no plkst. 11.00 līdz 13.00.

 

Iepriekšēja pieteikšanās līdz 24. augustam pa tālruni 63084675. Dalība ir bez maksas.

 

Konkursu vērtēs profesionāla žūrija 3 personu sastāvā.

Balvas: piena, medus un maizes gardumi.

 

 

Konkursa 1. daļa plkst. 11.00.

 

 “Mūsu ģimenes gardā sviestmaize – Mājas darbs” – ģimenei ir iespēja pagatavot sviestmaizi mājās un atnest to uz konkursu. Žūrija vērtēs sviestmaizes izskatu, garšu un noformējumu. Konkursā var piedalīties ar jebkura veida sviestmaizi – sāļo, saldo, vai veģetāro.

Plkst. 11.00 sviestmaizei jābūt glīti noformētai uz prezentācijas galda. Dalībniekiem nepieciešams sagatavot uzrakstu ar autoru vārdiem un uzvārdiem vai komandas nosaukumu, kā arī sviestmaizes nosaukumu un sastāvu (žūrijas informēšanai).

Plkst. 11.15 ģimenes prezentē savas sviestmaizes publikai.

 

 

Konkursa 2. daļa no plkst. 12.00 līdz 13.00 – sviestmaižu gatavošana uz vietas

 

Sviestmaizes pagatavošanai tiks dots laiks 20 minūtes.

Maizes degustāciju konkursa laikā dalībnieki aicināti nogaršot un izvēlēties sviestmaizes pagatavošanai atbilstošāko Latvijas rudzu maizi, kā arī organizatori nodrošinās nelielu klāstu gaļas izstrādājumus un siera produktus. Šajā konkursā dalībnieki aicināti izmantot līdzi atnestās garšvielas, mērces un dārzeņus un citus produktus.

 

1. nominācija - “Latvijas rudzu maize – brokastu/launaga sviestmaizē”. Žūrija vērtēs izdomu, garšu un spēju ātri darboties kopā, gatavojot uz vietas.

2. nominācija “Mūsu ģimenes gardā sviestmaize – galvenais ir kopā gatavot!”. Žūrija vērtēs tikai un vienīgi komandas saliedētību un kopdarbu.

3. nominācija “Cilvēks vispirms ēd ar acīm”. Žūrija vērtēs tikai un vienīgi komandas un sviestmaizes vizuālo noformējumu.

 

Konkursu organizē: Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra”, sadarbībā ar Latvijas Maiznieku biedrību, “Dobeles dzirnavnieks” un Jelgavas Amatu vidusskolas audzēkņiem un pedagogiem.

 

Atgriezties

JELGAVAS PILSĒTAS PAŠVALDĪBAS IESTĀDE "KULTŪRA"

+371 630 23 461

kultura@kultura.jelgava.lv

www.kultura.jelgava.lv