26. AUGUSTĀ, JELGAVĀ

LIELUPĒ PIE PROMENĀDES

Labsajūtas festivāls “ESI”

26. augustā skvērā aiz Jelgavas Kultūras nama pirmo reizi norisināsies Labsajūtas festivāls "ESI", kurā ikviens interesents aicināts no plkst. 10:00 līdz plkst. 16:00 bez maksas piedalīties vairāk nekā 30 izglītojošās nodarbībās, aktivitātēs, uztura meistarklasēs, diskusijās un lekcijās par veselīga dzīvesveida tēmām.

 

Labsajūtas festivālā “ESI” jelgavniekiem un pilsētas viesiem būs lieliska iespēja paplašināt savas zināšanas un izpratni par veselīgu dzīvesveidu, kas sevī ietver ne tikai fizisko veselību, bet arī emocionālo veselību. Aicinām vecākus uz sarunām ar ekspertiem par tēmām – bērnu seksuālā un reproduktīvā veselība, bērna vai pusaudža emocijas, saskaroties ar paaugstināta stresa un pārslodzes situācijām, kā arī alkohols, smēķēšana, mūsdienu tehnoloģija – kā tas skar bērnu un ko var darīt, lai viņu pasargātu u.c.

 

Pasākumā norisināsies dažādas diskusijas, lekcijas un meistarklases, kurās uztura speciālisti dalīsies padomos, kā, piemēram, našķēties veselīgi, kā mainīt neveselīgos ieradumu un ieviest jaunus, kāds ir vēlamais cukura daudzums ikdienas uzturā, kā izmantot un saglabāt sezonas produktus un citām tēmām.

 

Interesentiem būs iespēja izmēģināt dažāda veida fiziskās nodarbības, sākot ar gurnu izkustināšanu Zumbas ritmos līdz vingrinājumiem veselai mugurai, jogas nodarbībām un AntiGravity ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem. Programmā paredzētas vēl TRX, deepWORK, TABATA, Pilates, PIYO, bodyART un citas nodarbības. Aicinām līdzi ņemt savu vingrošanas paklājiņu, dzeramo ūdeni, dvielīti u.tml. Tiem, kuriem nav sava paklājiņa, būs iespēja to uz vietas saņemt pie organizatoriem (ierobežots skaits). Uz nodarbībām ar ierobežotu inventāra skaitu nepieciešams pieteikties iepriekš!

 

ESI labsajūtā – nāc, izzini un praktiski izmēģini dažādas veselību veicinošas aktivitātes!

 

 

 

 

Festivāla aktivitātes ir sadalītas deviņās zonās par šādām tēmām:

 

ESI VĒRĪGS - Holesterīna līmeņa un ķermeņa masas indeksa noteikšana, asinsspiediena mērījumi

*ESI DINAMISKS – ZUMBA, deepWORK, STRONG by Zumba, TABATA, PIYO

*ESI LIDOJUMĀ – AntiGravity nodarbības bērniem, jauniešiem, pieaugušajiem, kas sevī ietver virkni vingrojumu, iedvesmojoties no jogas, pilatēm, mākslas vingrošanas un gaisa akrobātikas, lai īpašā hamokā veiktu kopējo ķermeņa treniņu

*ESI SPĒCĪGS – TRX piekares treņsistēmas nodarbības ar ruļļu pašmasāžu un stiepšanās vingrinājumiem

*ESI LĪDZSVARĀ – Pilates, Core & Streching, bodyART, Ruļļu pašmasāža, Joga spēkam un līdzsvaram, Vesela mugura

ESI ZINOŠS – Sarunas ar speciālistiem par tēmām - Manas sirds veselība, Cik daudz ir

par daudz (diskusija ar narkologu), Mīti par depresiju, Izdegšanas sindroms u.c.

ESI MĪLESTĪBĀ – Sarunas ar speciālistiem par tēmām - Bērnu emocionālā veselība un pozitīvā disciplinēšana, Kā runāt par seksuālo veselību ar bērniem, Mans bērns un atkarību vielas

ESI GARŠĪGS – Meistarklases, degustācijas un izglītojošas nodarbības par veselīga uztura tēmām - Veselīgi našķi, Saldās garšas rūgtā patiesība, Ieraduma spēks u.c.

ESI BĒRNS – Nodarbības bērniem - Veseli zobiņi, Veselīgs uzturs, Džimbas drošības stundiņa, Es un mans mobilais

 

*Iepriekš pieteikšanās nodarbībām zonās “ESI LIDOJUMĀ”, “ESI SPĒCĪGS” un nodarbībai – Ruļļu pašmasāža zonā “ESI LĪDZSVARĀ”.

Pieteikšanās:

1.   Raksti Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Kultūra" Facebook kontam vai nosūti īsziņu: +371 26676618.

2.   Norādi:

• nodarbības nosaukums,

• nodarbības sākuma laiks,

• cilvēku skaits un vārdi.

Telefona numurs, no kura tiks sūtīta ziņa, tiks piefiksēts, lai ar Tevi sazinātos un nodotu svarīgu informāciju saistībā ar pieteikumu.

3. Sagaidi apstiprinājuma ziņu, ka pieteikums ir pieņemts!

 

IEEJA UN DALĪBA VISĀS AKTIVITĀTĒS BEZ MAKSAS

 

Festivālu organizē JPPI “Kultūra” sadarbībā ar Jelgavas pilsētas Domi un Jelgavas Sociālo lietu pārvaldi projekta “Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1.kārta” ietvaros, projekta numurs 9.2.4.2/16/I/085.

 

 

NODARBĪBU GRAFIKS

(Skatīt)

JELGAVAS PILSĒTAS PAŠVALDĪBAS IESTĀDE "KULTŪRA"

+371 630 23 461

kultura@kultura.jelgava.lv

www.kultura.jelgava.lv