Festivāla teritorija

Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls šogad savā 20. jubilejas gadā piedzīvos vairākas izmaiņas. Tiks paplašināta pasākuma teritorija ar divām skatuvēm, nodrošinātas vairākas ieejas un izejas, palielināts biļešu iegādes vietu skaits. Vairāk nekā 65 ledus objekti, tajā skaitā 45 konkursa un vairākas foto ledus skulptūras, divi ledus bāri, ledus labirints un citi, pirmo reizi būs apskatāmi trīs vietās: Pasta salā, Jāņa Čakstes bulvārī un Hercoga Jēkaba laukumā.


Pasta sala


Festivāla laikā Pasta salā būs aplūkojami iespaidīgākie un lielākie ledus objekti – 15 komandu skulptūras. Katra tēlnieku komanda skulptūru radīšanai izmanto gandrīz divas tonnas mākslīgi saldēta kristāldzidra ledus. Lai pasargātu unikālos mākslas darbus no saules gaismas un iespējamajiem nokrišņiem, skulptūras tiks novietotas septiņās teltīs, kurām būs atvērtas sānu malas. Tāpat Pasta salā atradīsies “Kosenkorva” ledus bārs, kas, izmantotā ledus daudzuma ziņā, ir festivāla lielākais objekts. 


Jāņa Čakstes bulvāris


Festivāla centrālā kultūras notikumu vieta būs Jāņa Čakstes bulvāris, kur uz lielās skatuves trīs festivāla dienu laikā uzstāsies tādi mākslinieki kā “My Radiant You”, “X Faktora” dalībnieki, “Bermudu Divstūris” un citi, kā arī sestdien un svētdien no rīta līdz pat pēcpusdienai notiks Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra izrādes bērniem. Programma pieejama šeit.


Bulvāra garumā būs izvietotas 30 mazās ledus skulptūras, kuru veidošanā tēlnieki izmantos katrs vienu 100 x 50 x 25 cm lielu ledus bloku, kā arī būs apskatāmas vairākas foto skulptūras, kas atklās festivāla tematiku – “Sapņi”.


Līdz ar tumsas iestāšanos, no Mītavas gājēju tilta, kas savieno Jāņa Čakstes bulvāri un Pasta salu, parādīsies gaismas stari, kas liks Driskas upes ledus virsmai iemirdzēties gaismu spēlē – “Sapņu upe zaigo”.


Hercoga Jēkaba laukums


Hercoga Jēkaba laukumā apmeklētājus sagaida ledus labirints un ledus slidkalniņš bērniem, “Ledus vīni” ledus bārs, foto ledus skulptūras un citi ledus objekti, kā arī tādas atrakcijas kā “Orbitrons” un “Bundžu karalis”, karuselis bērniem. Laukumā atradīsies Mazā skatuve, kur sestdien apmeklētājus izklaidēs radošās apvienības “Teātris un ES” aktieri ar uzvedumu bērniem “Baltā lāča Ziemas koncerts”, popgrupa “Lai skan” un grupa “Pilnmēness” , savukārt svētdien – grupas “The Summer Band”, “Cryin White”, “Labi cilvēki” un popgrupa “Lai skan”.


Visās trīs festivāla vietās darbosies tirdziņš, kuram pieteikušies vairāk nekā 70 tirgotāji, varēs iegādāties dažādus suvenīrus, rotkaļu izstrādājumus, koka rotaļlietas, Latvijā ražotus mājas vīnus, bišu medus produktus un daudz ko citu.

 

Ieejas/izejas festivāla teritorijā


Lai iekļūtu festivāla teritorijā, darbosies četras ieejas un izejas (skatīt karti), kas atradīsies:

 • Pilssalas ielā pie Tējas namiņa;
 • Jāņa Čakstes bulvārī pie krustojuma ar Lielo ielu;
 • Pie Jelgavas Studentu teātra Jāņa Čakstes bulvārī 7 (ieeja no Driksas ielas);
 • Ūdens ielā pie LLU Meža fakultātes stadiona.

 

Kases un biļešu tirdzniecība


Festivāla viesi aicināti biļešu pirkšanu neatstāt uz pēdējo brīdi, bet iegādāties lētāk iepriekšpārdošanā līdz 8. februārim “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās. Lai samazinātu rindas pie kasēm festivāla norises vietā, tiks palielināts kopējais kasu skaits, tās būs pieejamas septiņās vietās pilsētā: 

 • Pilssalas ielā pie Tējas namiņa;
 • Jāņa Čakstes bulvārī pie krustojuma ar Lielo ielu;
 • Pie Jelgavas Studentu teātra Jāņa Čakstes bulvārī 7 (ieeja no Driksas ielas);
 • Ūdens ielā pie LLU Meža fakultātes stadiona;
 • Stāvlaukumā pļavā pretī Jelgavas pilij;
 • Stāvlaukumā pie Lielupes promenādes;
 • Jelgavas Kultūras namā.

Festivāla norises laikā biļetes varēs nopirkt arī tiešsaistē bilesuparadize.lv, tās nav nepieciešams izdrukāt un būs derīgas elektroniskā formātā, uzrādot savā viedtālrunī.
Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla apmeklētāji aicināti neņemt līdzi mājas mīluļus, pasākuma teritorijā ieeja ar suņiem būs liegta. Apskates objektus atļauts fotografēt un filmēt, bet ir aizliegts bez saskaņošanas ar pašvaldību veikt bezpilota gaisa kuģu jeb dronu lidojumus virs pasākuma teritorijas.

Teritorija3.jpg

Izstrādātājs: SOFTIKOM