Stāvlaukumi un satiksmes ierobežojumi

No 9. līdz 11. februārim Jelgavā jau 20. reizi notiks Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls, kura tēma būs “Sapņi”. Jubilejas gadā vairāk nekā 60 ledus objekti, tajā skaitā konkursa un foto ledus skulptūras, divi ledus bāri, ledus labirints un citi, pirmo reizi būs apskatāmi trīs vietās: Pasta salā, Jāņa Čakstes bulvārī un Hercoga Jēkaba laukumā. Festivāla laikā pilsētā paaugstināsies satiksmes intensitāte un iespējami sastrēgumi. Autovadītāji aicināti būt uzmanīgiem un, ja iespējams, neizmantot Lielupes tiltu, bet savas automašīnas novietot stāvlaukumos, kas būs pieejami abos Lielupes krastos. Jelgavas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar navigācijas lietotni Waze ir izstrādājis stāvlaukumu un satiksmes ierobežojumu karti, kas apmeklētājiem palīdz plānot savu maršrutu.

 

Satiksmes ierobežojumi

Šogad galvenā skatuve tiks novietota Jāņa Čakstes bulvārī, un tās uzstādīšanas darbus uzsāks 7. februārī. Līdz ar to Jāņa Čakstes bulvāris posmā no Lielās ielas līdz LLU baseinam satiksmei no 7. februāra būs slēgts, savukārt gājējiem iela 7. un 8. februārī būs pieejama.

No 9. līdz 11. februārim posmā no Akadēmijas līdz Jāņa Čakstes bulvārim tiks slēgtas Raiņa, Ūdens un Driksas ielas. Lai piekļūtu mājoklim, Raiņa ielas iedzīvotāji aicināti izmantot Elektrības ielu, savukārt citu ēku iedzīvotājiem piekļuve mājokļiem tiks nodrošināta.

 

Stāvlaukumi

Jelgavas pilsētā Driksu un Lielupi šķērso tikai viens tilts, tāpēc, paaugstinoties satiksmes intensitātei, festivāla laikā gaidāmi sastrēgumi. Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla apmeklētāji aicināti automašīnas novietot tajā upes pusē, no kuras iebrauks pilsētā, un neizmantot Lielupes tiltu, savukārt jelgavnieki aicināti uz pasākumu doties kājām vai izmantot pilsētas sabiedrisko transportu. 

 

Tie, kuri uz Jelgavu dosies no Rīgas puses, automašīnas varēs novietot pļavā pretī Jelgavas pilij, Zemgales Olimpiskā centra un Jelgavas Ledus halles stāvlaukumos, savukārt tie, kuri pilsētā iebrauks no Šauļu vai no Dobeles puses aicināti izmantot stāvlaukumu Sporta ielā 2C, kur paredzētas vietas vieglajām automašīnām un autobusu novietošanai, un citos pieejamos stāvlaukumos. 

 

Tūroperatori un tūrisma aģentūras aicinātas autobusus novietot stāvlaukumā aiz Jelgavas pils. Šis stāvlaukums būs paredzēts tikai autobusiem. Pilssalas ielu, nogriežoties no Lielās ielas, šķērso Lielupes tilts, tāpēc vēršam uzmanību uz to, ka autobusam jābūt ne augstākam par 4 metriem.

 

Pilssalas ielā pie Tējas namiņa tiks organizēts stāvlaukums invalīdiem, kuru izmantot varēs apmeklētāji, uzrādot un novietojot invalīdu stāvvietu izmantošanas karti automobiļa salonā pie priekšējā stikla. Transportlīdzekļiem, izņemot autobusus un automašīnas ar invalīdu stāvvietu izmantošanas kartēm, Pilssalas iela būs slēgta.

 

Steidzīgie caurbraucēji aicināti neiebraukt pilsētas centrā un izmantot Jelgavas apbraukšanai autoceļus: A8 Rīga – Jelgava – Lietuvas robeža (Meitene), A9 Rīga – Liepāja. 

 

Jelgavas pilsētas pašvaldība festivāla laikā sadarbosies ar navigācijas lietotni Waze, kurā ikvienam ir pieejama karte ar iezīmētiem stāvlaukumiem un satiksmes ierobežojumiem Jelgavā Ledus skulptūru festivāla laikā. Autovadītāji tiešsaistē reāllaikā varēs saņemt satiksmes informāciju, kas palīdzēs plānot savu maršrutu.

 

Informācijas tālruņi Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla laikā:

  • Pašvaldības operatīvās informācijas centrs 8787;
  • Jelgavas reģionālais tūrisma informācijas centrs 63005445, 63005447.
 
Stavlaukumi_Ledus_2018.jpg
Teritorija3.jpg

Izstrādātājs: SOFTIKOM