Par svētkiem

Kopš pirmo metālu un to sakausējumu radīšanas pasaule iepazīst Metāla stāstus, kas no gadsimta gadsimtā kļūst arvien pārsteidzošāki, atklājot mūsu vēlmi izzināt, radīt un pielietot. Aicinām jelgavniekus un pilsētas viesus 8. septembrī klātienē izbaudīt sev interesējošas aktivitātes daudzveidīgajā pasākuma saturā – no metālapstrādes, uzņēmējdarbības, amatniecības, karjeras un izglītības iespēju iepazīšanas līdz izklaidei, sportam, prāta asināšanai un veiklības treniņam!

Metāla stāstus mēs varam saklausīt visapkārt – mašīnu korpusos, riteņu rāmjos, elektrības vados un ielu stabos, pat mūsos. Tāpēc šī gada svētku moto ir “Metāla stāsts”.

Metālapstrādes profesionāļu stāsti. Metināšanas konkurss. MASOC TEHNOBUSS – ceļojoša mācību laboratorija jauniešiem. Sanistal metināšanas iekārtu un aprīkojuma piedāvājums profesionāļiem. AGA rūpniecisko un sadzīvē izmantojamo gāzu prezentācijas. ESAB metināšanas iekārtu demonstrācijas un konsultācijas par metināšanas procesiem. Colla datorgrafikas programmas. INSTRO metālapstrādes instrumenti un konsultācijas par metālapstrādes darbagaldiem. Kongs – viss nepieciešamais mazajām metālapstrādes darbnīciņām. Profesionālās izglītības iespējas nozarē. ZRKAC izglītības piedāvājums pieaugušajiem metālapstrādes profesijās.

05092015_metala_svetki_2015_WEB-38.jpg

Minox Zemgale 2018. 73 izgudrotāji ar 47 izgudrojumiem.

Metāla stāsti uzņēmējdarbībā. Metāla un dizaina darbnīcas Metal Atelje un Artis Design radītā dizaina metālizstrādājumu daudzveidība. Hansa-Flex mobilais serviss un Candy Catching. Mitau Steel metināšanas darbnīca. Dinex Latvia konkursi, sacensības un balvas – velomobiļa aplis un izplūdes sistēmas salikšana uz laiku. GASCHEMA metālapstrādes gāzes un tēja ar sauso ledu. Duroc Mashine Tool frēzēšanas, virpošanas instrumenti un aprīkojums. Baltyre Latvia diski, ķēdes un krāsainie diski bērniem. Autohaoss un Monta Limo Rent auto. Lange Tech apkures iekārtas, konkurss – saliec grilu. Kanclera velosipēdi ikdienai un Velobodes individuālā dizaina velosipēdi. Droša braukšana kopā ar K.Ustupa autoskolu. Konkursi un loterijas. Vēsturiski spēkrati no ANRU motors.

05092015_metala_svetki_2015_WEB-52.jpg

Metāla stāsti amatniecībā. Kalēja amata noslēpumi. Metālkalumi. Monētu kalšanas meistardarbnīca. Senlatviešu rotu kopijas no 1. līdz 13. gadsimtam. Etnogrāfiskas, autentiskas un stilizētas baltu rotas. Metālkalumi mājai, pirtij un dārzam. Dārza un virtuves instrumenti. Otrā dzīvība metāllūžņiem – pārtapšana dizaina priekšmetos u.c.

Metāla stāsti izglītībā un zinātnē. Inženierzinātņu profesiju apguves iespējas profesionālās izglītības iestādēs. Izgudrojumu un inovāciju festivāls “Minox Zemgale 2018”. ZRKAC jaunā mācību gada izglītības piedāvājums: valodu, IT, inženierzinātņu, uzņēmējdarbības kompetences, pedagogu profesionālā kompetence, veselīgs dzīvesveids, kursi personības pilnveidei. ZRKAC mērķprogrammas bērniem un jauniešiem: MINIPHÄNOMENTA, FasTracKids, Junioru universitāte: Dabaszinību fenomeni spēlēs, eksperimentos, demonstrējumos. Interešu izglītības piedāvājums tehniskai jaunradei Jelgavas bērnu un jauniešu centrā Junda. RTU Robotikas klubs: robotikas un elektronikas darbnīcas. Profesionālā radio vadāmā mašīnu trase RC Drift.

05092015_metala_svetki_2015_WEB-6.jpg


Programma:

9.00 - 13.00 - MAG metināšanas konkurss

10.00 - 15.00 - MINOX ZEMGALE 2018

10.00 - 15.00 - ZRKAC Atvērto durvju diena

10.00 - 15.00 - Testa braucieni ar Møller Auto Krasta  Volkswagen

10.00 - 15.00 - Robotikas darbnīca  - RTU Robotikas klubs

11.45  - Amfībijas brauciens pa Lielupi un Driksu

12.15 - Ekstrēmais velo šovs

13.30 - 14.30 - Grupa  “Refleksija” un Arturs Gruzdiņš

14.30 - Metināšanas konkursa uzvarētāju apbalvošana, specbalvas un apsveikumi

Ieeja svētkos bez maksas.

Afisa_Metals_2018_A2_1_NET.jpg

Satiksmes ierobežojumi

Plans_Metals.jpg


Pasākuma apmeklētāji un dalībnieki piekrīt, ka var tikt fotografēti un filmēti, ka viņu attēli var tikt izmantoti filmās, fotogrāfijās, audiovizuālajos ierakstos, kas paredzēti pasākuma atspoguļošanai un organizatoru reprezentācijas vajadzībām. Fotogrāfijas un video var tikt publicēti organizatoru mājas lapās un reprezentācijas materiālos. Visas tiesības uz šādu materiālu un tā izmantošanu pieder pasākuma organizatoriem vai attiecīgi pilnvarotajai trešajai personai.
Vairāk informācijas, zvanot pa tālruni 63012159, 29222737, vai rakstot uz e-pastu astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv

Izstrādātājs: SOFTIKOM