Par svētkiem

18. Vispārējie Latvijas Piena, maizes un medus svētki

Gada gardākais notikums ir klāt! Godinot latviešu ēdienkartei tik ļoti tradicionālos piena, maizes un medus produktus, Jelgavā 25. augustā jau astoņpadsmito reizi norisināsies “Vispārējie Latvijas Piena, maizes un medus svētki 2018” !

_MG_4515.jpg

  • No plkst. 09.00 līdz 16.00 Hercoga Jēkaba laukumā gardēži aicināti apmeklēt svētku tirdziņu un piedalīties dažādās aktivitātēs un degustācijās, nobaudot meistaru ražojumus no visas Latvijas. Notiks dažādas aktivitātes pieaugušajiem un bērniem – konkursi, radošās darbnīcas, spēles un atrakcijas.
  • No plkst. 9.00 par muzikālo baudījumu rūpēsies Grupa “The Summer Band”, kā arī Tirkīzkora ansamblis Ž.Siksnas vadībā un Māsas Legzdiņas ar draugiem. Piedalīsies arī TDA “Lielupe” un BVA “Rotiņa”, un citi mākslinieki.
  • No plkst. 10.00 norisināsies dažādi konkursi. Ik viens aicināts līdzdarboties Latvijas Biškopības biedrības un Latvijas Maiznieku biedrības konkursos, piedaloties degustācijās un balsojot par savem favorītiem. Tāpat norisināsies biedrības “Siera klubs” Zemgales reģiona konkurss “Siera garduma vēstījums nākamai paaudzei”.
  • Paralēli “18. Piena, maizes un medus svētkiem” plkst. 11.00 norisināsies 3x3 basketbola turnīrs pie kultūras nama.
  • No plkst. 14.00 notiks Jauno jelgavnieku sveikšana – “Mūs gaida, mēs nākam” , skvērā aiz kultūras nama.

 

16. "Baltais" Piena paku laivu regate

Jau sešpadsmito reizi, 25.augustā, Jelgavas pilsētas Lielupes krastos un tās ūdeņos norisināsies pasākums - "Baltais" Piena paku laivu regate". Šī gada sacensības norisināsies Latvijas simtgades noskaņās, tāpēc komandām jāizveido savs - "Simtgades plosts"

_MG_4925.jpg

"Baltais" Piena paku regate ir vienīgās šāda tipa sacensības Eiropā, kurās komandām, izveidojot laivas no tukšām piena pakām, Lielupes ūdeņos jāsacenšas savā starpā ne tikai ātrumā, bet arī vairākās citās disciplīnās, kā oriģinālākā, inovatīvākā un ātrākā laiva. Pasākuma galvenie sadarbības partneri ir Jelgavas pilsēta un A/S "Tukuma piens" , kas katrai komandai sagādās 2000 tukšas 1 litra "Baltais" piena pakas, tāpēc dalībniekiem par laivu galveno "sastāvdaļu" sagādi nav jāuztraucas - galvenais ir sadarboties ar komandas biedriem un likt lietā radošo garu.

  • No plkst. 14.30 Lielupes promenādē aplūkot varēs "Baltais" piena paku laivas, kuras šogad tiks veidotas "simtgades" tematikā. Prezentētas tiks arī komandas, kuras startēs šī gada sacensībās. Tajā pašā laikā norisināsies arī "SUP" dēļu sacensības 2018.
  • No plkst. 16.00 norisināsies centrālās jeb galvenās sacensības - "Baltais" piena paku laivu parādes un ātruma braucieni.
  • No plkst. 16.30 līdz pat pusnaktij visi Jelgavas iedzīvotāji, kā arī pilsētas viesi aicināti turpat - Lielupes promenādē, kur uzstāsies labi zināmi mākslinieki, kā grupa "Eolika", "Colt", "Labi cilvēki" un "Gapoljeri".
  • Savukārt “16. Baltais Piena paku laivu regates” un SUP sacensību uzvarētājus apbalvos plkst. 20.00.

 

2. Labsajūtas festivāls “ESI”

25. augustā otro reizi skvērā aiz Jelgavas kultūras nama no plkst. 11.00 līdz 15.00 norisināsies Labsajūtas festivāls “ESI”. Vairāk nekā 30 izglītojošas nodarbības un aktivitātes, uztura meistarklases, diskusijas, lekcijas par veselīga dzīvesveida tēmām.

_MG_4080.jpg

Labsajūtas festivāla programmu meklē ŠEIT. 


SATIKSMES IEROBEŽOJUMI

PienaMaizesMedus20182.jpg

 

Ieeja visos pasākumos ir bez maksas.


Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

Izstrādātājs: SOFTIKOM