Stāvlaukumi, satiksmes ierobežojumi un festivāla teritorija

No 8. līdz 10. februārim Jelgavā jau 21. reizi notiks Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls, kura tēma būs “Kino”. Festivāls notiks trīs vietās pilsētā: Pasta salā, Jāņa Čakstes bulvārī un Pils salā (Pilssalas ielā 1). Festivāla laikā pilsētā paaugstināsies satiksmes intensitāte un iespējami sastrēgumi. Aicinām autovadītajus būt uzmanīgiem un, ja iespējams, neizmantot pirms festivāla apmeklēšanas nebraukt pār Lielupes tiltu, bet savas automašīnas novietot stāvlaukumos, kas būs pieejami abos Lielupes krastos. Jelgavas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar navigācijas lietotni Waze ir izstrādājis izstrādājusi stāvlaukumu un satiksmes ierobežojumu karti, kas apmeklētājiem palīdz plānot savu maršrutu.

 

Satiksmes ierobežojumi

Galvenā skatuve tiks novietota Jāņa Čakstes bulvārī, un tās uzstādīšanas darbus uzsāks 5. februārī. Līdz ar to no 5. līdz 11. februārim Raiņa iela (posmā no Akadēmijas ielas līdz Jāņa Čakstes bulvārim) un Jāņa Čakstes bulvāris (posmā no Raiņa ielas līdz Ūdens ielai) satiksmei būs slēgts.

No 7. līdz 11. februārim tiks slēgta Driksas iela posmā no Akadēmijas līdz Jāņa Čakstes bulvārim.

No 8. februāra plkst. 15.00 līdz 10. februāra plkst. 24.00 piekļūšana Jelgavas pilij atļauta tikai autobusiem.

Shema_Ledus_svetki_2019.jpg


 

Stāvlaukumi

Jelgavas pilsētā Driksu un Lielupi šķērso tikai viens tilts, tāpēc, paaugstinoties satiksmes intensitātei, festivāla laikā gaidāmi sastrēgumi. Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla apmeklētāji aicināti automašīnas novietot tajā upes pusē, no kuras iebrauks pilsētā, un neizmantot Lielupes tiltu, savukārt jelgavnieki aicināti uz pasākumu doties kājām vai izmantot pilsētas sabiedrisko transportu.

Tie, kuri uz Jelgavu dosies no Rīgas puses, automašīnas varēs novietot pļavā pretī Jelgavas pilij, Zemgales Olimpiskā centra un Jelgavas Ledus halles stāvlaukumos, savukārt tie, kuri pilsētā iebrauks no Šauļu vai no Dobeles puses aicināti izmantot stāvlaukumu Sporta ielā 2C, kur paredzētas vietas vieglajām automašīnām un autobusu novietošanai, un citos pieejamos stāvlaukumos.

Tūroperatori un tūrisma aģentūras aicinātas autobusus novietot stāvlaukumā aiz Jelgavas pils. Šis stāvlaukums būs paredzēts tikai autobusiem. Pilssalas ielu, nogriežoties no Lielās ielas, šķērso Lielupes tilts, tāpēc vēršam uzmanību uz to, ka autobusam jābūt ne augstākam par 4 metriem.

Pilssalas ielā pie Tējas namiņa tiks organizēts stāvlaukums invalīdiem, kuru izmantot varēs apmeklētāji, uzrādot un novietojot invalīdu stāvvietu izmantošanas karti automobiļa salonā pie priekšējā stikla. Transportlīdzekļiem, izņemot autobusus un automašīnas ar invalīdu stāvvietu izmantošanas kartēm, Pilssalas iela būs slēgta.

Steidzīgie caurbraucēji aicināti neiebraukt pilsētas centrā un izmantot Jelgavas apbraukšanai autoceļus: A8 Rīga – Jelgava – Lietuvas robeža (Meitene), A9 Rīga – Liepāja.

Jelgavas pilsētas pašvaldība festivāla laikā sadarbosies ar navigācijas lietotni Waze, kurā ikvienam ir pieejama karte ar iezīmētiem stāvlaukumiem un satiksmes ierobežojumiem Jelgavā Ledus skulptūru festivāla laikā. Autovadītāji tiešsaistē reāllaikā varēs saņemt satiksmes informāciju, kas palīdzēs plānot savu maršrutu.

Spied ŠEIT, lai brauktu ar WAZE.


Festivāla teritorija

Festivāls notiks trīs vietās pilsētā: Pasta salā, Jāņa Čakstes bulvārī un Pils salā (Pilssalas ielā 1). Šogad festivāls pulcē 30 pasaulē atzītus tēlniekus no 7 valstīm: Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, ASV un Kanādas. Mākslinieku uzdevums šoreiz - vairāk nekā 70 tonnās ledus attēlot tēmu “Kino”.

 

LV_Bpuse.jpg

Pasta sala

Festivāla laikā Pasta salā būs aplūkojami iespaidīgākie un lielākie ledus objekti – 15 lielās komandu skulptūras. Katra tēlnieku komanda skulptūru radīšanai izmanto gandrīz divas tonnas mākslīgi saldēta kristāldzidra ledus. Lai pasargātu unikālos mākslas darbus no saules gaismas un iespējamajiem nokrišņiem, skulptūras tiks novietotas septiņās teltīs, kurām būs atvērtas sānu malas. Tāpat Pasta salā atradīsies “Ledus vīni” ledus bārs, kas, izmantotā ledus daudzuma ziņā, ir festivāla lielākais objekts. Pirmo reizi darbosies ledus skatuve Pasta salas slidotavā, kurā būs iespējams noskatīties ledus teātra “Ice Republic” šovu “Ledus Remix”. Šovā varēsiet sastapt tādus kino varoņus, kā Aladinu un Jasmīnu, Sniegbaltīti, Karību jūras pirātus, kā arī  „Madagaskāras” varoņus u.c.

 

Jāņa Čakstes bulvāris

Festivāla centrālā kultūras notikumu vieta būs Jāņa Čakstes bulvāris, kur uz lielās skatuves trīs festivāla dienu laikā uzstāsies tādi mākslinieki kā Lauris Reiniks, Chris Noah, Latvijas X Faktora 2. sezonas dalībnieki, Ivo Fomins, Tautumeitas un citi. Bulvāra garumā būs izvietotas 30 mazās ledus skulptūras, kā arī būs apskatāmas vairākas foto skulptūras, kas atklās festivāla  tēmu  – “Kino”.

Vairāk par programmu ŠEIT.

 

Pils sala (Pilssalas iela 1)

Bezmaksas festivāla teritorija, kurā atradīsies mazā skatuve un uzstāsies Jelgavas Jaunais teātris ar rotaļu izrādi bērniem “Cīruļputenis”. Pils salā būs iespējams nofotografēties pie ledus lielformāta foto skulptūrām, īpaši radīta ēnu teātra ekrāna, kā arī piedalīties dažādos konkursos un atrakcijās. Īpaši bērniem tiks izveidoti ledus labirinti un ledus slidkalniņš.


 

Ieejas/izejas festivāla teritorijā


Lai iekļūtu festivāla teritorijā, darbosies četras ieejas un izejas (skatīt karti), kas atradīsies:

 1. Pilssalas ielā pie Tējas namiņa;
 2. Jāņa Čakstes bulvārī pie krustojuma ar Lielo ielu;
 3. Pie Jelgavas Studentu teātra Jāņa Čakstes bulvārī 7 (ieeja no Driksas ielas);
 4. Ūdens ielā pie LLU Meža fakultātes stadiona.

 

Kases un biļešu tirdzniecība


Festivāla viesi aicināti biļešu pirkšanu neatstāt uz pēdējo brīdi, bet iegādāties lētāk iepriekšpārdošanā līdz 7. februārim “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās. Lai samazinātu rindas pie kasēm festivāla norises vietā, tiks palielināts kopējais kasu skaits, tās būs pieejamas septiņās vietās pilsētā: 

 • Pilssalas ielā pie Tējas namiņa;
 • Jāņa Čakstes bulvārī pie krustojuma ar Lielo ielu;
 • Pie Jelgavas Studentu teātra Jāņa Čakstes bulvārī 7 (ieeja no Driksas ielas);
 • Ūdens ielā pie LLU Meža fakultātes stadiona (norēķini tikai skaidrā naudā);
 • Jelgavas Kultūras namā.

Festivāla norises laikā biļetes varēs nopirkt arī tiešsaistē bilesuparadize.lv, tās nav nepieciešams izdrukāt un būs derīgas elektroniskā formātā, uzrādot savā viedtālrunī.

Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla apmeklētāji aicināti neņemt līdzi mājas mīluļus, pasākuma teritorijā ieeja ar suņiem būs liegta. Apskates objektus atļauts fotografēt un filmēt, bet ir aizliegts bez saskaņošanas ar pašvaldību veikt bezpilota gaisa kuģu jeb dronu lidojumus virs pasākuma teritorijas.

Vairāk par festivālu meklē ŠEIT. 

Informācijas tālruņi Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla laikā:

 • Pašvaldības operatīvās informācijas centrs 8787;
 • Jelgavas reģionālais tūrisma informācijas centrs 63005445, 63005447.

Noteikumi publiska pasākuma apmeklētājiem

Pasākuma evakuācijas plāns


 

Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

Izstrādātājs: SOFTIKOM