Apbalvoti 11. Starptautiskā Smilšu skulptūru festivāla laureāti

Ir noskaidroti 11. Starptautiskā Smilšu skulptūru festivāla „Summer Signs’17” laureāti. Šogad festivāls Jelgavā vienkopus pulcēja 17 profesionālus tēlniekus no Latvijas, Lietuvas, Bulgārijas, Portugāles, Francijas un Krievijas. Festivāla tēma ir veltīta teātrim, ko mākslinieki savos darbos atklāj dažādās interpretācijās. Skulptūru tapšanai kopumā tika izmantots vairāk nekā 1000 tonnas smilšu.

 

Šodien, 9. jūnijā, festivāla mākslinieku apbalvošanā tika paziņoti 11. Starptautiskā Smilšu skulptūru festivāla “Summer Signs” laureāti:

 

1.VIETA

Martynas Gaubas/ Lietuva

“Draudzība”

Teātris iemāca mūs atzīt sevi un citus.

Un tie, kuri šķiet lieli, stipri un skarbi, var izrādīties ļoti jūtīgi, jauki un draudzīgi.

 

2.VIETA

Kārlis Īle/ Latvija

“Vientuļā lelle”

Daudz dzirdēts, ka dzīve ir teātris un kāds ar mums spēlē. Pat ja esam vienkārši marionetes kāda rokās. Bet jebkurā gadījumā tā ir mūsu dzīvā dzīve. Daudz skumjāk ir, ja ar mums neviens negrib spēlēt, un atstāj mūs pamestus vienus.

 

3.VIETA

Aleksandr Skarednov/ Krievija

“Aktrise”

Aktrise maina maskas, lomas, slēpjot savu būtību zem tām.

 

VEICINĀŠANAS BALVA

Iurii Mistriukov / Krievija

“Aptverot sauli”

Sieviete, vīrietis un bērns, kuri ir vērsti uz sauli.

 

ŽŪRIJAS SIMPĀTIJU BALVA

Pedro Mira/ Portugāle

 “Aizkulises”

Baletā brīdī, pirms atveras aizkari, ir pilnīgi cita pasaule, ko publika nevar redzēt. Tas ir brīdis ar intensīvu adrenalīnu, cerībām, koncentrēšanos un iesildīšanos, kas nākamajā brīdī ļaus notikt brīnišķīgam šovam.

 

ŽŪRIJAS SIMPĀTIJU BALVA

Evgenii Tarnopolskii / Krievija

“Mājas teātris”

 

AS „GJENSIDIGE BALTIC” SIMPĀTIJU BALVA

Georgi Zlatev / Bulgārija

“Pievilcība”

Kontrasts starp trauslo fizisko baletdejotājas būtni un smago darbu, kas slēpjas aiz skaistā priekšnesuma, ko redzam uz skatuves.

 

AS „GJENSIDIGE BALTIC” VEICINĀŠANAS BALVA

Vadim Parkhomenko / Krievija

“Teātra kritiķis darbā”

Teātris bez kritikas ir kā ēdiens bez sāls.

 

 

Žūrija, kuras sastāvā bija Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, tēlnieks, profesors, Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas vadītājs Aigars Bikše, arhitekte, LLU Vides un būvzinātņu fakultātes Ainavu arhitektūras un plānošanas katedras profesore un vadošā pētniece Aija Ziemeļniece un skulptors, 6.,7. un 8. Starptautiskā smilšu skulptūru festivāla “Summer Signs” laureāts Donatas Mockus, darbus vērtēja pēc vairākiem kritērijiem: tehniskā izpildījuma, mākslinieciskās izpausmes, tēmas atspoguļojuma un kreativitātes.

 

Tradicionāli festivāla laureāti saņēma ne tikai medaļas un naudas balvas, bet arī īpašas statuetes, ko veidojis jelgavnieks, viens no Latvijā slavenākajiem keramiķiem Aleksandrs Djačenko. Katra no šīm statuetēm ir mākslinieka roku darbs. Šoreiz atbilstīgi festivāla tēmai – “Teātris” – kā galvenais tēls ir izvēlēts āksts, kurš rokās tur smilšu skulptūru tēlnieku galveno darba instrumentu – lāpstu.

 

Smilšu skulptūru parks apmeklētājiem būs atvērts 10. jūnijā no pulksten 10 līdz 24 un 11. jūnijā no pulksten 10 līdz 23. Aicinām apmeklēt kultūras un izklaides programmu visai ģimenei – notiks izrādes bērniem, rotaļas un radošās darbnīcas, uzstāsies “Tumsa”, “Triana Park”, Ivo Fomins, Nromunds Rutulis, Opus Pro un citi.

 

Festivālu organizē Jelgavas pilsētas dome un pašvaldības iestāde „Kultūra”.

 

ATPAKAĻ