Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls Jelgavā pulcē tūkstošiem interesentu

Atklājot vasaras festivālu sezonu, tūkstošiem interesentu devās uz Jelgavu, kur 10.jūnjā norisinājās 11. Starptautiskā Smilšu skulptūru festivāls. Dienas pirmajā pusē bērnus priecēja Jelgavas Jaunais teātris ar izklaidējošu izrādi ar rotaļām un radošām darbnīcām un Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris ar izrādi “Brēmenes muzikanti”. Vakara koncertprogrammā apmeklētājus uzstājās Ivo Fomins, Normunds Rutulis, “Tumsa” un “Zaļā Galma Kapella”.

 

Festivāls turpinās arī šodien, 11. jūnijā, Smilšu skulptūru parks Pasta salā apmeklētājiem būs atvērts līdz pulksten 23. Vakara programmā pulksten 17 muzicēs indie popa grupa „Franco Franco”, pulksten 18.30 – kolorītā četrotne „Triana Park”, bet vakara noslēgumā pulksten 20 pašmāju smagā rokgrupa „Opus Pro”.

 

Kā iepriekš vēstīts, festivāls Jelgavā vienkopus pulcēja 17 profesionālus tēlniekus no Latvijas, Lietuvas, Bulgārijas, Portugāles, Francijas un Krievijas. Festivāla tēma ir veltīta teātrim, ko mākslinieki savos darbos atklāj dažādās interpretācijās. Skulptūru tapšanai kopumā tika izmantots vairāk nekā 1000 tonnas smilšu.

 

Festivālu organizē Jelgavas pilsēta.

 

ATPAKAĻ