Svētdiena 15. Augusts / 2021

Jelgavā aizvadīts Latvijas mazākumtautību festivāls "Zeme zied"

Dienas koncertprogrammā Hercoga Jēkaba laukumā ar daudzveidīgiem priekšnesumiem skatītājus priecēja lībiešu un dažādu mazākumtautību - baltkrievu, bulgāru, ebreju, lietuviešu, krievu, ukraiņu, vāciešu - folkloras kopas, vokālie un instrumentālie ansambļi, deju kopas un kolektīvi, kā arī muzikālā apvienība "Raxtu Raxti".

Festivāla apmeklētājiem bija iespēja arī novērtēt dažādu tautu autentiskos un stilizētos tautastērpus, kā arī Jelgavas kultūras nama izstāžu galerijā izstādi"Zeme zied", kas atspoguļo dažādu tautu godu rotas un rotāšanās tradīcijas. Izstāde ir apskatāma līdz 15. septembrim.

Brīvdabas koncertzālē "Mītava" izskanēja Garīgās mūzikas koncerts, kurā piedalījās kori, folkloras kopas, vokālie un instrumentālie ansambļi un orķestris no Rīgas, Jēkabpils, Līvāniem, Liepājas un Naujenes.

Visas dienas garumā Hercoga Jēkaba laukumā notika amatnieku gadatirgus un  Radošais kvartāls. Tur interesentiem tika dota iespēja izmēģināt  prasmes amatu meistaru piedāvātajās radošajās darbnīcās, kā arī bija vērojami mazākumtautību nacionālo virtuvju paraugdemonstrējumi.

Ielūkojies fotomirkļos ŠEIT.

Foto: Evija Trifanova


Festivālu rīko Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Jelgavas valstspilsētu, Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādi “Kultūra”, Jelgavas valstspilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvaldi un Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociāciju. Festivālu finansiāli atbalsta Vācijas vēstniecība un Polijas vēstniecība.

Izstrādātājs: SOFTIKOM