Sestdiena 3. Februāris / 2018

Jelgava gatavojas Starptautiskajam Ledus skulptūru festivālam

Jelgavā sākusies aktīva gatavošanās vienam no gada nozīmīgākaijiem un vērienīgākajiem pasākumiem pilsētā – Starptautiskajam Ledus skulptūru festivālam, kurš norisināsies no 9. līdz 11. februārim. Pasta salā un LLU stadionā tiek uzstādītas teltis un sagatavotas darba vietas ledus tēlniekiem, kuri Latvijā ieradīsies svētdien, 4. februārī. Savukārt Hercoga Jēkaba laukumā, blakus jau iepriekš uzstādītajām tirgotāju mājiņām, novietotas baltās nojumes, kur atradīsies vairāk nekā desmit foto objekti un lielformāta foto ledus skulptūra, kā arī uzstādīts nožogojums, kur svētdien, 4. februārī, uzsāks ledus labirintu un slidkalniņu būvēšanu.

02.JPG

Pasta salā jau ir uzslietas astoņas teltis, kurās tēlnieki pāros veidos 15 lielās komandu skulptūras. Nodrošinot apmeklētājiem pēc iespējas ērtāku skulptūru apskati un piekļuvi, tās ir izvietotas izklaidus Pasta salas teritorijā. Ledus tēlnieki – Inese Valtere, Valdis Valters un Donatas Mockus (Lietuva) – jau sākuši veidot “Koskenkorva” ledus bāru. Šis būs tikai viens no 65 objektiem, kas ledus daudzuma ziņā būs lielākā skulptūra, kuru varēs apskatīt Pasta salā 20. Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā Jelgavā. Pilsētas iedzīvotājiem Pasta sala nebūs pieejama no 4. februāra līdz festivāla atklāšanas vakaram – 9. februāra plkst. 18.00.

IMG_6024.JPG

Šobrīd ir nožogots arī LLU stadions Jāņa Čakstes bulvārī, kurā pirmdien, 5. februārī, tēlnieki uzsāks mazo skulptūru veidošanu. Stadions apmeklētājiem atkal būs pieejams 13. februārī.

IMG_6007.jpg

20. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls notiks Jelgavā no 9. Līdz 11. februārim. Šogad festivālā piedalīsies 33 dalībnieki no 10 valstīm: Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Īrijas, Portugāles, Norvēģijas, Nīderlandes, Ukrainas, Bulgārijas un Ķīnas.

Izstrādātājs: SOFTIKOM