Otrdiena 27. Novembris / 2018

Zināmi 21. Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla dalībnieki

No 8. līdz 10. februārim jau 21. reizi Jelgavā norisināsies Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls, kura tēma būs “Kino”. Dalībai festivālā žūrijas komisija ir apstiprinājusi 30 profesionālus tēlniekus no 7 valstīm.

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” (JPPI “Kultūra”) organizētajā skiču atlases konkursā kopumā tika saņemtas 97 ledus skulptūru skices, no kurām konkursā piedalīsies nu jau atlasītās - 45.  Skulptori tēmu interpretē dažādi, kādam kino saistās ar zināmu kino tēlu, kādam – ar popkorna turzu un atspirdzinošo kolas dzērienu.

IMG_0970.jpg

Mākslinieki konkursā piedalīsies divās kategorijās: individuālā skulptūra un komandas skulptūra. Festivāla laikā kopumā taps 45 konkursa skulptūras – 30 mazās (individuālās) un 15 lielās (komandu).

Ledus tēlnieki Jelgavā ieradīsies 3.februārī un darbus turpinās līdz paša festivāla sākumam - 8. februārim, savukārt apmeklētāji baudīt kino gaisotni un apskatīt skulptoru veikumu varēs no 8. līdz 10. februārim.

IMG_0932.jpg

“Festivāls šo 21 gadu laikā Jelgavu ir iezīmējis pasaules lielāko ledus skulptūru festivālu kartē un ir lielākais šāda veida pasākums Baltijā, uz kuru ik gadu piesakās vairāk nekā 50 profesionāli tēlnieki no visas pasaules. Unikālais brīvdabas pasākums ziemas sezonā ir galvenais tūristu galamērķis Latvijā, kas pulcē tūkstošiem apmeklētājus, ne tikai no Latvijas bet arī no ārzemēm,” – tā par festivālu direktors Mintauts Buškevics, JPPI “Kultūra” vadītājs.

IMG_0966.jpg

Starptautisko Ledus skulptūru festivālu rīko Jelgavas pilsēta un JPPI “Kultūra”.

Izstrādātājs: SOFTIKOM