Par festivālu

Jelgavas pilsēta aicina 8. un 9. jūnijā iepazīt seno noslēpumu pasauli Baltijā lielākajā smilšu skulptūru parkā. Pasta salā antīkās leģendas un valdniekus smilšu tēlos iedzīvinās 15 profesionāli tēlnieki no astoņām valstīm ļaujot doties vēsturiskā ekspedīcijā. Smilšu mākslasdarbu veidošanā tiks izmantotas vairāk kā 1200 tonnas divu nokrāsu smilšu.

Festivāls šogad izcelsies ar īpaši vērienīgām un apjomīgām skulptūrām, ko veidos pasaulē atzīti tēlnieki un ilggadēji konkursa dalībnieki no Latvijas un ārvalstīm. Nepilnas nedēļas laikā 15 mākslinieki no astoņām valstīm - Latvijas,  Somijas, Mongolijas, Ukrainas, Kazahstānas, Krievijas, Lietuvas un ASV, Pasta salā iedzīvinās šī gada festivāla tēmu “Antīkā pasaule”. Savukārt, festivālā demo skulptūru, kas šogad ir līdz šim augstākā - 15x8 metri, veidoja viens no titulētākajiem Latvijas tēlniekiem Kārlis Īle, kopā ar Maiju Punculi, Aināru Zingniku un Viļus Matuti.

SummerSigns18_EdgarsGriestins (1 of 1)-44.jpg

Tēlnieku galvenais uzdevums ir parādīt savu interpretāciju par antīko pasauli vienlaikus festivāla viesos atmodinot iztēli un aicinot aizdomāties par savām asociācijām ar vēsturiskajiem notikumiem, leģendām un tēliem. Antīkajai pasaulei šodien tiek piešķirta simboliska un mītiska vērtība, tomēr nenoliedzami varam vilkt dažādas paralēlas ar mūsdienu cilvēka pasaules uztveri - cilvēces sapņiem, biedējošo un fascinējoši ticības spēku un vēlmi valdīt, ko festivāla mākslinieki izvēlējušies īpaši izcelt savos darbos. Festivāla viesiem būs iespēja aplūkot tādus senās pasaules  tēlus  un vērtības kā - Kleopatru, Vikingu, Sfinksu, Ēģiptes piramīdas, Bābeles torni u.c.

IMG_1928.jpg

Šogad festivālā atgriežas lielformāta šamota skulptūras! Divpadsmit dienu laikā četri mākslinieki - Jānis Lemanis, Katrīna Vīnerte, Irēna Šliuželiene un Vilius Šliuželis - veidos lielformāta keramikas skulptūras no šamota masas. Lai jau festivāla atklāšanas dienā - 8. jūnijā, tas dedzinātu 1200 grādu karstumā uzburot unikālu kvēlošanas šovu zem Jelgavas naksnīgajām debesīm. Skulptūras top sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu, Zemgales plānošanas reģionu un Latvijas valsts mežiem.

baltu-dienas-koncerts-samots-142.jpg

Pirmo reizi, gatavojoties Starptautiskajam smilšu skulptūru festivālam, aizvadīts skolēnu kolāžu konkurss “Mana vasara”, kurā piedalījās 1.– 4. klašu Latvijas skolēni. Dalībai konkursā tika saņemta 41 pieteikums, un, izvērtējot visus iesūtītos darbus, par labāko atzīta Kolkas pamatskolas 4. klases kolāža – šīs klases skolēni iegūs apmaksātu braucienu uz Smilšu skulptūru festivālu Jelgavā. Skolēnu darbu izstāde būs apskatāma festivāla laikā īpašā brīvdabas izstādē Pasta salā. Transportu konkursa uzvarētājiem nodrošina SIA “RC Būvnieks”.

IMG_1846.jpg

Savukārt par svētku noskaņu festivāla dienas rūpēsies iemīļoti mūziķi - Credo, Opus Pro, Dziļi violets un īpašie viesi no Lietuvas - Colours of Bubbles, bet mazākos pasākuma viesus divu dienu garumā priecēs izrādes bērniem un citas radošas aktivitātes visai ģimenei.

13. Starptautisko Smilšu skulptūru festivālu rīko Jelgavas pilsēta, pašvaldības iestāde “Kultūra”, sadarbībā ar SIA “Ramirent”. Biļetes iepriekšpārdošanā līdz 7. jūnijam lētāk visās “Biļešu paradzīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.

Festivāla apmeklētāju ērtībai biļetes varēs uzrādīt arī elektroniski, kā arī, pametot festivāla norises teritoriju, saņemt zīmodziņu, kas sniegs iespēju Pasta salā konkrētajā dienā atgriezties arī vēlāk.


Plašāku informāciju par izmaiņām satiksmes organizācijā meklējiet Šeit.  

SmilsuSkulpturas_2019.jpg

Smilsu_skulpturas_2019_afisa.jpg


Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts.

Iegādājies biļeti

Izstrādātājs: SOFTIKOM