Sestdiena 28. Augusts / 2021

Jelgavā aizvadīti 21. Vispārējie Latvija Piena, maizes un medus svētki

Palutinot vēderus un godinot latviešu ēdienkartē tik iemīļotos piena, maizes un medus produktus  28. augustā Jelgavā svinējām jau 21. Vispārējos Latvijas Piena, maizes un medus svētkus. Arī šogad svētku programmu papildināja Latvijas novadu siera diena, aicinot iepazīt vairāk kā 70 sieru veidus.

Tirgošanās un jautrība Hercoga Jēkaba laukumā sākās jau no pulksten 9, kad svētku viesi tika aicināti nobaudīt un iegādāties gardākos piena, maizes un medus produktus, kā arī dažādus amatnieku darinājumus no visas Latvijas.

Arī šogad svētku programmu papildināja Latvijas novadu siera dienas aktivitātes, aicinot iepazīt vairāk kā 70 dažādu sieru veidus gan dižtirgū, gan sacensībās un konkursos. Visas dienas garumā svētku viesi tika aicināti vērot vislielākās siera skaistumplates veidošanu, kā arī baudīt dažādus gardumus siera restorānā “Zem Jelgavas debesīm”. Savukārt uz paraugdemonstrējumiem aicināja spēkavīrs Didzis Zariņš.

Lai arī šajos svētkos izpalika degustācijas un jau ierastie konkursi, kuru laikā tika noskaidroti labākie maizes un medus tirgotāji, atzīmējot svētku 21. gadadienu tika godināti ilggadējie svētku dalībnieki, veiksmīgākie medus tirgotāji un jaunie maiznieki.

Konkurss “Veiksmīgākais medus tirgotājs”


1.  vieta – Biteniece Vēsma Joele, “Siliņu medus”

2. vieta – Bitenieks Jānis Elsberģis “Birzmaļu medus našķi”

3. vieta –  Bitenieks Rimants Gaidamovičs “Naukšēnu medus”

Jaunais maizes vēstnieks 2021

Apbalvoti tika Jelgavas Amatu Vidusskolas audzēkņi, sakot paldies par īpaši aktīvu dalību Piena, maizes un medus svētkos Jelgavā, kā arī maizes stāsta popularizēšanu.


“Jaunā maizes vēstniece” Justīne Jumīte

“Jaunais maizes vēstnieks” Rainers Šenks

“Jaunā maizes vēstniece” Laila Barsuka

 

Izstrādātājs: SOFTIKOM