Sestdiena 5. Maijs / 2018

Noteikti grafiti mākslas festivāla uzvarētāji

4. maijā Jelgavā, Latvijas valsts simtgades svinību ietvaros, notika Starptautiskais grafiti ielu mākslas festivāls “Brīvības stāsti”. Pēc konkursa žūrijas - Daiņa Rudens, Lauras Vizbules, Roberta Rurāna un Aigara Mamja vērtējuma tika noteikti 3 laureāti.

3. vietu Starptautiskajā Grafiti ielu mākslas festivālā ieguva Zahars Znaidjonovs no Latvijas, kura radītais grafiti darbs “Sēņošana” pašam māksliniekam asociējas ar brīvību, ar būšanu, atrašanos telpā un laikā, kura nav nekādu ierobežojumu.

Savukārt, Ēriks Caune, vēl viens mākslinieks no Latvijas, ar darbu “Un te tā” ieguva 2. vietu. “Un te tā” autora skatījumā vēsta, ka bērnam ikviena spēle vai rotaļa var pārvērsties par neaizmirstamu ceļojumu tās galvenajam kuratoram. Katra šāda pieredze ir unikāls un individuāls brīvības stāsts.

Lietuvietis Arturs Shirins ar darbu “Valodas spēks” festivālā ieguva 1. vietu. Viņa ielu mākslas darbs stāsta par to, ka pats spēcīgākais un svarīgākais instruments, kas definē tautu, ir tās valoda.

Starptautiskajā Grafiti ielu mākslas festivālā kopumā piedalījās 9 grafiti mākslinieki no 4 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Francijas. JPPI “Kultūra” un Jelgavas pilsēta izsaka lielu pateicību visiem māksliniekiem, kas pieteicās konkursam, jo īpaši tiem, kas festivāla ietvaros dāvāja pilsētai 60 metrus garu mākslas darbu – Salmei Kulmar, Katei Seržānei, Danilam Taro, Viesturam Holenderam, Robertam Galviņam un Aleksandram Beretam.

Izstrādātājs: SOFTIKOM