Pieteikšanās

PIETEIKŠANĀS NOSLĒGUSIES!

Turpinot meklēt jaunus risinājumus un radošās izpausmes formas Jelgavas pilsēta un iestāde “Kultūra” līdz 15. martam aicina pieteikties māksliniekus dalībai ielu mākslas festivālā “Grafiti. Izlaušanās. Jelgava.” 2021. Festivāla tēma – “Izlaušanās”.

Grafiti festivāla aizsākumi Jelgavā meklējami jau kopš 2003. gada. Savukārt, 2018. gadā no jauna iedzīvinot ielu mākslas tradīcijas, Loka maģistrāles un Aviācijas ielas krustojumā interpretējot tēmu “Brīvības stāsti” tika radīts vairāk kā 60 metru garš mākslas darbs piedaloties 9 māksliniekiem no 4 valstīm.

Šogad Loka maģistrāles un Aviācijas ielas krustojumā jau esošie mākslas darbi tiks papildināti ar jauniem. Apspēlējot šī brīža sajūtas un dīvaino, ierobežojumiem piepildīto laiku aicinām māksliniekus radoši interpretēt festivāla tēmu “Izlaušanās”. Tā var būt izlaušanās no ierastā, laika un telpas vai vispār pieņemtām normām.

Skiču konkursa noslēgumā organizatoru komisija atlasīs deviņus labākos pieteikumus, kas tālāk iegūs iespēju piedalīties grafiti ielu mākslas festivālā Jelgavā. Katrs no dalībniekiem veidos 8 x 1.9 metrus lielu grafiti mākslas darbu, kurus festivāla mākslinieciskais vadītājs, Dainis Rudens, apvienos vienotā ansamblī. Apstiprināto skiču autoru mākslas darbi tiks realizēti šī gada 21. maijā.

Festivāla iesniegtajiem skiču projektiem radoši jāinterpretē tēma “Izlaušanās” un veidojot vienotu kopīgā mākslas darba vizuālo vadmotīvu, tajos jāizmanto tikai sekojoši krāsu toņi – White (R 9010); Tokyo Pink (RV 164); Orchid Pink (RV 165); Sultan Violet (RV 283); Hydra Blue (RV 149); Electric Blue (RV 30) un Black (R 9011).

krasas.png

Iesniedzot pieteikumu darba autoram jāiesūta:

  • CV ( īsa radoša biogrāfija)
  • Iepriekšējo darbu foto  
  • Aizpildīta pieteikuma anketa
  • Iecerētās skices projekts. (Skices tiks izmantotas tikai dalībnieku atlasei)

Lai veicinātu iesniegto grafiti mākslas darbu izveidi, organizatori darbu autorus nodrošinās ar nepieciešamajiem tehniskajiem resursiem – sastatnēm, trepēm, kā arī 20 grafiti krāsu baloniņiem (jācenšas pēc iespējas izmantot visi noteiktie krāsu toņi). Gatavajam darbam ir jāatbilst iesūtītajai skicei.

Katrs no 9 apstiprinātajiem māksliniekiem pēc darba pabeigšanas saņems naudas balvu 250 eiro apmērā. Savukārt pēc žūrijas komisijas vērtējuma tiks noteikti konkursa laureāti. Kopējais balvu fonds - 700 eiro. Tāpat aicinot iesaistīties sabiedrību, tiks noskaidrota arī skatītāju simpātija – balsojums norisināsies no 24. Līdz 28. maijam interneta vietnē Facebook, JPPI “Kultūra” oficiālajā lapā. 

NOLIKUMS

Izstrādātājs: SOFTIKOM