Ceturdiena 15. Jūlijs / 2021

Zeme zied Jelgavā - Latvijas mazākumtautību festivāls 2021

Attīstot un pilnveidojot Latvijā dzīvojošo mazākumtautību tradicionālās kultūras mantojumu, sekmējot starpkultūru dialogu un mijiedarbību, kā arī, iepazīstot un izkopjot dažādu tautu kultūras tradīcijas, 14. augustā tiksimies Jelgavā – Latvijas mazākumtautību festivālā – “Zeme zied”.

Gatavojoties un iezīmējot pusceļu uz XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem, kopā ar mazākumtautības kolektīviem no visas Latvijas krāšņi daudzināsim ikvienu kultūras tradīciju Latvijas mazākumtautību festivālā – “Zeme zied”.

Katras tautas kultūra ir īpaša vērtība, kas nemitīgi kopjama un iepazīstama. 14. augustā pirmo reizi tiksimies Jelgavā - Latvijas mazākumtautību festivālā – “Zeme zied”.

Uzburot brīnišķīgu sajūtu par katras kultūras nozīmīgumu un unikalitāti, festivāla mākslinieciskā koncepcija “Zeme zied” veidojas aptverot divus raksturojošos lielumus. “ZEMgalE” - Latvijas maizes klēts ar auglīgāko un ziedošāko zemi, kā arī vārdu “zied”. Ziedi zied, tauta zied, dziesma zied, deja zied, dvēsele zied, zeme zied, Zemgale zied.

Festivāla norisei izraudzīta arī zīmīga vieta – Jelgava, caur kuru lepni plūst Lielupe kā viena kopīga un krāšņa ziedu upe, kuras krastos tautas sanāk kopā - spoguļojot un atmirdzot dažādām kultūras vērībām, kas nu jau lepni plūst upes ūdeņos, tās aiznesot tālāk.

Visas dienas garumā, no pulksten 10.00 līdz 20.00, festivāla viesi un dalībnieki aicināti baudīt dienas koncertprogrammu, garīgās mūzikas koncertus, tautas lietišķās mākslas izstādi, amatnieku gadatirgu, radošās darbnīcas, daiļamatu meistarklases, nacionālo virtuvju prezentācijas un tautastērpu parādi.

Festivāla norises vietas – Hercoga Jēkaba laukums, Jelgavas Kultūras nams un skvērs aiz kultūras nama, Zemgales reģiona kompetenču un attīstības centrs un Brīvdabas koncertzāle “Mītava”.

Festivālu rīko Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Jelgavas valstspilsētu, pašvaldības iestādi “Kultūra” un Jelgavas valstspilsētas Sabiedrības integrācijas pārvaldi.


Festivāls tiek rīkots atbilstoši valstī aktuālajiem Ministru kabineta noteikumiem Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”. Līdz ar to organizatori vērš uzmanību, ka sekojoši aktuālajai situācijai valstī, var tikt veiktas izmaiņas festivāla norisē.

Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts.

Uzzini vairāk: www.festivali.jelgava.lv ; www.jelgava.lv un www.lnkc.gov.lv

Izstrādātājs: SOFTIKOM