Par festivālu

Logo_josla_horizontala.jpg

Aicinām mazākumtautību mākslinieciskos kolektīvus, individuālos izpildītājus un amata meistarus, tradicionālā kultūras mantojuma kopējus pieteikties dalībai Latvijas Mazākumtautību festivālā “Zeme zied”, kas plānots šī gada 14.augustā, Jelgavā. Pieteikšanās līdz 31.maijam.

Festivālu rīko Kultūras ministrija un Jelgavas pilsēta sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru, lai iepazīstinātu plašāku sabiedrību ar Latvijā dzīvojošo mazākumtautību tradicionālās kultūras mantojumu un mudinātu mazākumtautību iedzīvotājus izprast savas kultūras nozīmi Latvijas kultūrvidē.

Augustā plānotais festivāls iezīmēs pusceļu uz XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem 2023.gadā, kam gatavojas arī mūsu mazākumtautību mākslinieciskie kolektīvi.

Izceļot katras kultūras nozīmīgumu un unikalitāti, festivāla mākslinieciskā koncepcija “Zeme zied” ir veidota, aptverot divus raksturojošos lielumus. Viens no tiem ir zeme, kas iekodēts ne tikai mūsu valsts pamatvērtībās un kultūrā, bet arī vārdā Zemgale (ZEMgalE). Zeme vieno neatkarīgi no tautas, bet Zemgale ir mūsu maizes klēts ar auglīgāko un ziedošāko zemi. Auglīgā zeme sniedz ne tikai patvērumu, bet arī visu, kas saistīts ar tautu tradīcijām un krāšņām vērtībām, jo zeme zied.

Ja epidemioloģiskā situācija valstī būs labvēlīga, pasākuma aktivitātes notiks 14. augustā visas dienas garumā Jelgavas pilsētā ar svētku kulmināciju – lielkoncertu “Saules dziesmu audeklā” – Brīvdabas koncertzālē “Mītava”.

Līdz 31. maijam mazākumtautību mākslinieciskie kolektīvi, individuālie izpildītāji un amatu meistari aicināti pieteikties dalībai festivālā – Dienas koncertprogrammā, Garīgās mūzikas koncertā, tautas lietišķās mākslas izstādei, meistarklasēm, radošajām darbnīcām, nacionālo virtuvju prezentācijām un tautastērpu skatei.

Pieteikšanās festivālam ŠEIT

Iegādājies biļeti

Izstrādātājs: SOFTIKOM