Sestdiena 23. Aprīlis / 2022

Jau 13. reizi Jelgavā notiks “Latvijas stādu dienas 2022”

Jau 13. reizi Jelgava kļūs par Latvijā plašāko stādu audzētāju un dārzkopju pulcēšanās vietu. Tradicionālās Latvijas Stādu dienas 7. un 8. maijā apvienos teju 200 dalībnieku, sniedzot iespēju vienuviet sastapt stādu audzētājus, sēklu tirgotājus, kā arī amatniekus un pārtikas ražotājus.

Stādu dienas 2021.jpg

Veidojot ērti pieejamu teritoriju, šogad stādu dienas norisināsies Hercoga Jēkaba laukumā, skvērā aiz Jelgavas Kultūras nama un Krišjāņa Barona ielā, kas sestdien, 7. maijā, apmeklētājiem būs pieejama no pulksten 9 līdz 17, bet svētdien, 8. maijā, – no pulksten 9 līdz 15.

Stādu dienu piedāvājumā varēs atrast dažādus augļu koku un ogulāju stādus, dekoratīvos kokus un krūmus, skujeņus, vasaras puķes, ziemcietes, garšaugus un ārstniecības augus, kā arī graudzāles un dažādas sēklas. Augsnes uzlabošanai un bagātināšanai plašā piedāvājumā būs gan minerālu un mikrobioloģiskie mēslojumi, gan augsnes maisījumi un līdzekļi kaitēkļu, sūnas un aļģu apkarošanai.

Stādu dienas 2021-89.jpg

Dārza apsaimniekošanas un labiekārtošanas darbu veikšanai varēs piemeklēt sev ērtākos dārza apavus un darbarīkus, kā arī dārza dekorus un arhitektūras izstrādājumus, dažādus pinumus, siltumnīcas un citas noderīgas lietas. Tāpat būs iespēja iegādāties amatniecības izstrādājumus, bet pārtikas tirdzniecības sektorā baudīt dažādos veidos pārstrādātus, dārzā izaudzētus un Latvijā ražotus gardumus.

Stādu dienas 2021-63.jpg

Stādu dienu apmeklētāji savas automašīnas aicināti novietot tam paredzētajās vietās- stāvlaukumā Pilssalas ielā 1 un pļavā pretim Jelgavas pilij, taču preču iekraušanai varēs izmantot arī īsā laika pieturvietas Hercoga Jēkaba laukumā pie karoga mastiem un stāvvietā aiz kultūras nama.

Stādu_dienas_2022_page-0001.jpg

Apmeklētājs piekrīt, ka var tikt fotografēts un filmēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

Izstrādātājs: SOFTIKOM