Latvijas stādu diena Jelgavā 2021

15. un 16. maijā tiksimies Latvijas stādu dienā Jelgavā, kas šogad norisināsies pašā pilsētas centrā – Hercoga Jēkaba laukumā, skvērā aiz Kultūras nama un vedot gar lielo ielu. Stādi, puķes, koki, krūmi, garšaugi, augsnes bagātinātāji, dārza arhitektūra, inventārs un tehnika – ko noderīgu dārzu iekopšanai un izgreznošanai atradīs ikviens.

Veidojot plašāku un ērtāk pieejamu teritoriju, kas īpaši pielāgota esošajai epidemioloģiskajai situācijai un valstī noteiktajiem ierobežojumiem, šogad stādu dienas norisināsies - Hercoga Jēkaba laukumā un zaļajā zonā, skvērā aiz Jelgavas Kultūras nama un uz Kr.Barona ielas posmā gar kultūras namu, kā arī vedot gar Lielo ielu, uz gājēju trotuāra. Teritorijas plāns pieejams ŠEIT.

Ielu tirdzniecības zona sestdien 15. maijā darbosies no pulksten 9 līdz 17, bet svētdien, 16. maijā, – no pulksten 9 līdz 15. Vēršam uzmanību, ka sakarā ar stādu dienu norisi pilsētā paredzēti arī satiksmes ierobežojumi. 

Stādu dienu piedāvājumā varēs atrast dažādus augļu koku un ogulāju stādus, dekoratīvos kokus un krūmus, skujeņus, vasaras puķes, ziemcietes, garšaugus un ārstniecības augus, kā arī graudzāles un dažādas sēklas. Augsnes uzlabošanai un bagātināšanai plašā piedāvājumā būs gan kūdras substrāti, minerālu un mikrobioloģiskie mēslojumi, gan augsnes maisījumi un līdzekļi kaitēkļu, sūnas un aļģu apkarošanai. Dārza apsaimniekošanas un labiekārtošanas darbu veikšanai varēs piemeklēt sev ērtākos dārza apavus, darba cimdus un darbarīkus, kā arī dārza dekorus un arhitektūras izstrādājumus, dažādus pinumus, siltumnīcas un citas noderīgas lietas. Tāpat būs iespēja iegādāties krāšņus amatniecības izstrādājumus.

Apmeklējot stādu dienas Jelgavā, ikvienu aicinām būt īpaši piesardzīgu un jau savlaicīgi izplānot ielu tirdzniecības sektora apmeklējumu un nepieciešamo produkciju. Ievērot drošu distanci un lieki nedrūzmēties. Doties pie tirgotājiem lietot mutes un deguna aizsegu un dezinficēt rokas. Tāpat lūdzam iepriekš izvērtēt savu veselības stāvokli un saslimšanas gadījumā nepameklēt publiskas vietas. Vairāk par Covid-19 drošības pasākumiem ŠEIT.

Uzzini vairāk www.jelagav.lv un www.festivali.jelgava.lv  


­­­­­­­­­­­­­Aicinām apmeklētājus būt sociāli atbildīgiem un ievērot savstarpēju 2 metru distanci, roku higiēnu un lietot mutes un deguna aizsegu. Izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt publiskas vietas, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, kā arī, ja noteikt a jebkāda veida izolācija.

Apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma

Izstrādātājs: SOFTIKOM