Ceturdiena 20. Augusts / 2020

Jau 20. reizi satiksimies Jelgavā, gada gardākajā notikumā!

Palutinot vēderus un godinot latviešu ēdienkartē tik iemīļotos piena, maizes un medus produktus  29. augustā pulcējot vairāk kā 200 tirgotājus, Jelgavā svinēsim jau 20. Vispārējos Latvijas Piena, maizes un medus svētkus. Šogad svētku programmu papildinās Latvijas novadu siera diena aicinot iepazīt vairāk kā 70 dažādus sierus. Savukārt, jau otro gadu pēc kārtas uz Driksas ūdeņiem savu izdomu un radošumu demonstrēs 18. “Baltais” Piena paku laivu regates dalībnieki.  

20. Vispārējie Latvijas Piena maizes medus svētki

 


Lai nodrošinātu pēc iespējas plašāku pasākuma teritoriju un pievērstu uzmanību katrai no svētku produktu grupām, šogad aktivitātes notiks divos sektoros – Hercoga Jēkaba laukumā būs sastopami maizes un medus ražotāji, bet skvērā aiz kultūras nama aktivitātes būs veltītas siera un piena produktiem. Svētku andeli padarot jautrāku uz Hercoga Jēkaba laukuma skatuves kāps māsas Legzdiņas un grupa “Kolibri”, savukārt  pie Jelgavas kultūras nama mazākos svētku viesus priecēs jautras izrādes bērniem.

_AR_8135.jpg

Svētku laikā darbosies arī dažādas radošās darbnīcas, konkursi un citas izzinošas aktivitātes visai ģimenei. Tomēr kā jau kārtīgos svētkos nevaram tikai ēst, tāpēc ikviens aicināts pārbaudīt spēkus sporta sacensībās, kas šogad norisināsies Pasta salā, pulcējot  basketbola, volejbola un ūdens sporta veidu cienītājus.

Latvija novadu siera diena


“Latvijas novadu Siera diena” ir biedrības „Siera klubs” gada ievērojamākais pasākums. Jau 18. reizi tā būs iespēja vienkopus nogaršot un iegādāties apmēram 70 dažādu sieru veidus. Ne tikai dižtirgū, bet arī ēdienos, sacensībās un konkursos satiksies dažādu ražotāju darinātie sieri un citi piena produkti. 

Svētkos nozīmīga vieta būs gardai maltītei. Uz ugunskuriem izcilākie pavārmākslas meistari vārīs siera zupas, kā arī vērosim grezno sieru skaistumplašu veidošanu. Neiztrūkstoši, jau tradicionāla siera svētku aktivitāte būs sacensības “Jelgavas stiprinieks un stipriniece”. Vīrieši aicināti mēroties spēkiem, izstieptās rokās ceļot 22 kg smagu siera rituli, bet sievietes –17 kg.  Savukārt uz paraugdemonstrējumiem baļķa celšanā aicina Pasaules čempions Māris Juzups.

18. BALTAIS Piena paku laivu regate


Radoši, amizanti un jautri jau 18. reizi Jelgavā pulcēsies atraktīvākās draugu kompānijas, demonstrējot savu izdomu Eiropā vienīgajā piena paku laivu regatē. Arī šogad spraigos sacensību notikumus vērosim pašā pilsētas centrā uz Driksas upes.

Vērienīgo peldlīdzekļu prezentāciju, ātruma braucieni un sacensība par oriģinālākās, atraktīvākās, inovatīvākās, treknākās, drošākās, amizantākās un ātrākās piena paku laivas titulu. Domājot par nerealizētā iepakojuma otrreizēju izmatošanu un vienlaicīgi atbalstot vienu no atraktīvākajiem pasākumiem Jelgavā, galveno būvmateriālu,  komandām kopā izdalot 42 000 piena pakas, nodrošina  AS “Tukuma Piens”.

piena_paku_laivu_regate-August 31, 2019-189.jpg

Pēc tam, kad būsim sekojuši līdzi spraigajiem piena paku laivu regates notikumiem, svētku viesi aicināti uz vakara koncertiem brīvdabas koncertzālē “Mītava”, kopā ar grupām “Mākoņstūmēji”, “RIGA reggae” un “Pirmais kurss”.

Detalizētu pasākumu programmu meklējiet Šeit.

Piens_Regate_2020_afisa_A3_druka_NET.jpg


Ņemot vērā epidemioloģiskās drošības prasības, pasākuma organizatori aicina apmeklētājus būt sociāli atbildīgiem un ievērot savstarpēju 2 metru distanci, roku higiēnu un neapmeklēt publiskus pasākumus, ja novēroti infekcijas slimības simptomi.

Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts.

Izstrādātājs: SOFTIKOM