Svētdiena 28. Augusts / 2022

Jelgavā nosvinēti Vispārējie Latvijas piena, medus un maizes svētki

27. augustā Jelgavā ar plašu programmu nosvinēti Vispārējie Latvijas piena, maizes un medus svētki. Tirgošanās un jautrība Hercoga Jēkaba laukumā un skvērā aiz kultūras nama sākās jau no pulksten 11, kad svētku viesi tika aicināti nobaudīt un iegādāties gardākos piena, maizes un medus produktus, kā arī dažādus amatnieku darinājumus.

Raimonds_Subatovics_T26676432_Foto--3.jpg

Svētku laikā kopā ar Latvijas Maiznieku biedrību, asociāciju “Lauku ceļotājs” un Jelgavas Amatu vidusskolas jaunajiem speciālistiem norisinājās sajūtu pārgājiens “Rudzu maizes ceļš”, kurā apmeklētāji varēja noteikt rudzu maizes spēku un atklāt garšas, kas slēpjas rupjmaizē.

Raimonds_Subatovics_T26676432_Foto--12.jpg

Skvērā aiz kultūras nama pilsētas iedzīvotāji un viesi piedalījās pavisam jaunā svētku aktivitātē, izzinot veidus, kā dzīvot dabai draudzīgāk sarunās “Iedvesmojies zaļajā platformā” kopā ar “Elektrum”, “Zaļās jostas”, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Latvijas Maiznieku un Latvijas Biškopības biedrības pārstāvjiem. Tajā attiecīgās jomas speciālisti apmēram pusstundas garumā runāja par to, kā pagatavot savu maizes ieraugu, cik daudzveidīgi ir apputeksnētāji un kāda ir to nozīme ekosistēmas saglabāšanā, par medus dažādību, izlietoto resursu samazināšanu, piemēram, mainot ēšanas paradumus un to, kā samazināt izmaksas un pašiem ražot elektroenerģiju, izmantojot atjaunojamos energoresursus.

Raimonds_Subatovics_T26676432_Foto--20.jpg

Pēc sarunu cikla noslēguma 7 interesenti piedalījās vēl vienā svētku novitātē - spraigās burgeru ēšanas sacensībās kopā ar “Oak’A Burgers”, kurās uzvaras laurus, visātrāk apēdot trīs burgerus, plūca Sintija Eglīte.

Raimonds_Subatovics_T26676432_Foto--59.jpg

Sadarbībā ar Latvijas Biškopības biedrību Hercoga Jēkaba laukumā tika noskaidroti konkursu “Atzītākais Latvijas medus 2022” un “Veiksmīgākais medus tirgotājs 2022” laureāti.

Konkursa “Veiksmīgākais medus tirgotājs”uzvarētāji


1. vieta – “Liepiņmuižas medus”, biškopis Kārlis Bolmanis

2. vieta – IK “Latgales dravnieks”, biškope Vineta Šnepste

3. vieta –  “Olafa bites”, biškopis Olafs Baltgalvis

 

Konkursa “Atzītākais Latvijas medus”uzvarētāji


1. vieta – Z/S “Ārbirzes”, biškopji Vilis un Lilita Medņi

2. vieta – Z/S “Dorītes”, biškopis Jānis Sulutaurs

3. vieta –  biškope Gunta Some

 


Raimonds_Subatovics_T26676432_Foto--9.jpg

 

Svētku sajūtu Hercoga Jēkaba laukumā papildināja plaša koncertprogramma, kurā piedalījās grupa “Zvaigžņu lietus”, kā arī vietējie Jelgavas amatiermākslas kolektīvi – tautas deju ansambļi “Ex Lielupe” un “Ritums”, vokālais ansamblis “Vīzija” un Tirkīza kora sieviešu ansamblis.

 

 

Foto: Raimonds Subatovičs

Izstrādātājs: SOFTIKOM