Otrdiena 18. Augusts / 2020

Latvijas novadu siera diena 2020

“Latvijas novadu Siera diena” ir biedrības „Siera klubs” gada ievērojamākais pasākums. Jau 18. reizi tā būs iespēja vienkopus nogaršot un iegādāties apmēram 70 sieru šķirnes un veidus. Ne tikai dižtirgū, bet arī sieru ēdienos, sacensībās un konkursos satiksies dažādu zemnieku saimniecību sieri un citi piena produkti. 

Svētku programma būs plaša un daudzpusīga gan lieliem, gan maziem apmeklētājiem. Siera dienu atklās Ogres tehnikuma un Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma vokālie ansambļi. Dziesmas mīsies ar radošo darbu konkursa “Skaistākie vārdi par sieru” lasījumiem – dzejoļiem un miniatūrām.

Svētkos svarīga vieta būs ierādīta gardai maltītei, un tā būs “Siera zupu parāde”. Uz ugunskuriem mūsu izcilākie pavārmākslas meistari vārīs siera zupas. Katra zupa – pēc savas receptes, katrā zupā – citi sieri. Tāpat vērosim arī greznās sieru skaistumplates. Katrā platē 4 kg siera un visdažādākie greznumi dekorēšanai.

Neiztrūkstošs, jau tradicionāls siera svētku pasākums būs sacensības “Jelgavas stiprinieks” un “Jelgavas stipriniece”. Vīrieši varēs mēroties spēkiem, izstieptās rokās ceļot 22 kg smagu siera rituli, bet sievietes –17 kg smagu siera rituli.  Šogad Jelgavā pirmais stiprinieks, kurš rituli spēs pacelt vairāk nekā 100 reizes, to saņems balvā.

Notiks arī citas atraktīvas un jautras sacensības, piemēram, „Aklās vistiņas ar sieru.” Vērts piedalīties tiem, kuri garšu ziņā labi atpazīst Latvijas sierus.

Savukārt, ar muzikāliem priekšnesumiem apmeklētājus priecēs grupa “Ziņģes brāļi”, dziedot skanīgas un lustīgas dziesmas. 

SVĒTKU PROGRAMMA ŠEIT

afisa2020_2.jpg


Aicināma apmeklētājus:

- būt sociāli atbildīgiem un ievērot savstarpēju 2m distanci

(izņēmums – personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā);

- ievērot roku higiēnu;

- izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt publiskus pasākumus, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.

Pasākumu norišu vietas organizatoram ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju norišu vietā un aicināt tās atstāt norišu vietu.

Izstrādātājs: SOFTIKOM