Ceturdiena 19. Augusts / 2021

Noslēgsim vasaru uz priecīga viļņa

Palutinot vēderus un godinot latviešu ēdienkartē tik iemīļotos piena, maizes un medus produktus  28. augustā Jelgavā svinēsim jau 21. Vispārējos Latvijas Piena, maizes un medus svētkus. Arī šogad aktivitāšu programmu papildinās Latvijas novadu siera diena aicinot iepazīt vairāk kā 70 dažādus sierus. Savukārt, Driksas upes ūdeņos noslēgsim vasaru uz priecīga viļņa 19. “Baltais” piena paku laivu regatē.

21. Vispārējie Latvijas Piena maizes medus svētki

Hercoga Jēkaba laukumā no pulksten 9 līdz 15 jau tradicionāli uz lielo andeli aicinās maizes, medus, piena ražotāji un amatu meistari no visas Latvijas. Vairāk kā 30 medus tirgotāji. Dažādu veidu maize, kas cepta gan pēc sentēvu metodēm, gan mūsdienīgiem jauninājumiem. Kā arī  kokamatniecības , keramikas, lina un citi amatnieku  darinājumi.

Svētku laikā jelgavnieki un pilsētas viesi aicināti piedalīties izzinošās aktivitātēs kopā ar Latvijas maiznieku biedrību un Jelgavas Amatu vidusskolu. Nāc ciemos pie jaunajiem maizniekiem un padalies ar savu viedokli aptaujā par Latvijas maizi nākotnē, sarunā ar profesionāļiem noskaidro veselīgākās maizes sastāvdaļas un izplāno Latvijas apceļošanu, iepazīstot ''Rudzu ceļu''. Savukārt kopā ar Latvijas biškopības biedrību godināsim aizvadītā gada labākos biškopjus. Pārsteigumi būs!

Tomēr, kā jau kārtīgos svētkos nevaram tikai ēst, tāpēc jau no pulksten 11 ikviens aicināts pārbaudīt spēkus sporta sacensībās, kas šogad norisināsies Pasta salā, pulcējot  basketbola, volejbola un ūdens sporta veidu cienītājus.

piena-maizes-medus-svetki-25082018-4.jpg


Latvija novadu siera diena

“Latvijas novadu Siera diena” ir biedrības “Siera klubs” gada ievērojamākais pasākums. Jau 19. reizi tā būs iespēja vienkopus nogaršot un iegādāties apmēram 70 dažādu sieru veidus. Ne tikai dižtirgū, bet arī ēdienos ar novadu garšām restorānā “Zem Jelgavas debesīm” kur satiksies dažādu ražotāju darinātie sieri un citi piena produkti. Savukārt, jelgavniece – Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma skolotāja Inese Bedeice kopā ar audzēkni Veronika Gasparenu uzburs krāšņu pārsteigumu no 12 kg siera, kas būs vislielākā līdz šim gatavotā siera skaistumplate.

Neiztrūkstoša siera svētku aktivitāte būs spēkošanās paraugdemonstrējumi. Latvijas spēkavīra, vairākkārtēja čempiona un vicečempiona Didža Zariņa spēka demonstrējumi, velkot 15 tonnas smagu piena mašīnu, baļķa celšana un šovs ar 22 kg lieliem siera rituļiem.

DSC_1303.jpg


19. BALTAIS Piena paku laivu regate

Radoši, amizanti un jautri jau 19. reizi Jelgavā pulcēsies atraktīvākās draugu kompānijas, demonstrējot savu izdomu Eiropā vienīgajā piena paku laivu regatē. Arī šogad spraigos sacensību notikumus vērosim pašā pilsētas centrā uz Driksas upes.

No pulksten 18 uz starta līnijas dosies tādi dalībnieku veidotie peldlīdzekļi, kā “Lai dzīvo karalis”, “Pirmais spidolietis uz marsa”, “Vienmēr uz viļņa”, tāpat redzēsim arī peldošos mežcirtējus, Zibens Makvīnu un vēl citus pārsteigumus, bet tas lai paliek intrigai. Sacensību dalībnieki šogad cīnīsies par unikālākās, inovatīvākās, lielākās, dizainiski augstvērtīgākās, amizantākās, ātrākās un laivas ar spēcīgāko vēstījumu titulu. Regates norises vērošana no J.Čakstes bulvāra un Pasta salas ievērojot drošu 2 metru distanci.

Domājot par nerealizētā iepakojuma otrreizēju izmatošanu un vienlaicīgi atbalstot vienu no atraktīvākajiem pasākumiem Jelgavā, galveno būvmateriālu,  komandām kopā izdalot 30 000 piena pakas, nodrošina  AS “Tukuma Piens”.

Pēc tam, kad būsim sekojuši līdzi spraigajiem piena paku laivu regates notikumiem, no pulksten 19 jautrība vakara ballītē bez distances, brīvdabas koncertzālē “Mītava”. Piedalās “Sunny Groove Dixie”, “Citi zēni”, “Sudden lights” un Patrisha. Iejas maksa koncertos 5 Eiro. Biļetes iepriekšpārdošanā www.bilesuparadize.lv un biļešu kasēs, kā arī pasākuma dienā pie ieejas teritorijā. Ieeja koncertos uzrādot derīgu Covid – 19 sertifikātu, kas apliecina vakcināciju vai tā pārslimošanu.

Svētkus rīko Jelgavas valstspilsēta un iestāde “Kultūra”. Sadarbībā ar AS “Tukuma piens, Latvijas Siera klubu, Latvijas maiznieku biedrību un Latvijas biškopības biedrību.

Baltais-piena-paku-laivu-regate-29.08.2020-Fotografs-Juris-Zigelis-149.jpg

Uzzini vairāk www.jelgava.lv un www.festivali.jelgava.lv


Aicinām apmeklētājus būt sociāli atbildīgiem un ievērot  savstarpēju 2 metru distanci un roku higiēnu. Izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt publiskas vietas, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, kā arī, ja noteikt a jebkāda veida izolācija.

Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un/vai fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēt, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

Izstrādātājs: SOFTIKOM