Agnese Rudzīte - Kirillova

AGNESE RUDZĪTE - KIRILLOVA

Latvija

Tēlniece
SKULPTŪRAS

SKULPTŪRAS

Krokodils Dandijs

Pasaulē Dundagas apkaimē dzimušo latvieti Arvīdu Blūmentālu pazīst kā Austrālijas pētnieku un krokodilu mednieku Krokodilu Hariju, kurš, kā tiek lēsts, sava mūža gaitā nomedījis vairāk nekā 40 000 krokodilu. Arvīds Blūmentāls tiek uzskatīts par pasaulslavenās kinolentes “Krokodils Dandijs” galvenā varoņa prototipu. Interesanti, ka viņš ne vien nodarbojās ar krokodilu medniecību, bet arī ar aborigēnu pētniecību un opālu rakšanu. Blūmentāls par savu dzīvesvietu bija izvēlējies kādreizējo opālu racēju alu, tās sienas dekorējot popārta stilā. Par Arvīdu Blūmentālu un viņa alu uzņemtas vismaz 30 dokumentālās filmas un sižeti.

"Porsche" dizaina autors 20 gadu garumā

Iespējams pasaulslavenais autobūves zīmols “Porsche” šodien nebūtu tik veiksmīgs bez Latvijā dzimušā inženiera un dizainera Anatola Lapiņa, kurš no 1969. līdz 1988. gadam vadīja “Porsche” dizaina studiju un teju 20 gadu garumā noteica šī zīmola sporta automobiļu dizainu. Lapiņa vadībā tika tālāk attīstīts leģendārais modelis “911”, un tirgū parādījās arī vairāki jauni modeļi, piemēram, “924”, “928”, “944”, “964”. Zīmīgi, ka Anatols Lapiņš ieguva patentus Vācijā, Lielbritānijā, Francijā un citās valstīs, bet pēc aktīvo darba gaitu beigām dizainers lasīja lekcijas Vīnes Tehniskajā universitātē.

"Minox" - kamera, kuru nav iespējams aizmirst mājās

“Kamera, kuru nav iespējams aizmirst mājās” – tā revolucionāro foto minikameru “Minox” raksturojis tās izgudrotājs konstruktors Valters Caps. Rūpnīcā “VEF” ražotā pasaulē mazākā fotokamera, kas izgudrota 20. gadsimta 30. gados, ir zināmākais Latvijas dizaina piemērs un vērtība, kas iekļauta Latvijas kultūras kanonā. Bieži vien, lai saprastu kameras patiesi niecīgos izmērus, tā tika fotografēta kopā ar kabatas šķiltavām. „Minox” fotokameras un to interpretācijas daudzās mākslas filmās izmantotas kā spiegu aksesuāri. Tāpat šīs kameras savulaik lietoja britu karaliskā ģimene un mākslinieks Endijs Vorhols.

Iegādājies biļeti

Izstrādātājs: SOFTIKOM