KĀRLIS ĪLE

KĀRLIS ĪLE

Latvija

Skulptūru parka koncepcijas mākslinieciskais vadītājs
SKULPTŪRAS

SKULPTŪRAS

Kristaps Porziņģis

Latvietis, kuru pazīst visā pasaulē – Kristaps Porziņģis – ir mūsdienu sporta leģenda. Viņš ir pierādījums tam, ka mēs, latvieši, varam! Varam ne vien iekļūt Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), bet sasniegt virsotnes. Talants, prasmes un spēles stils, kas pārsteidz basketbola fanus visā pasaulē, 2,21 metrus garajam basketbolistam nesis iesauku “Vienradzis”. Tas simbolizē ko unikālu, līdz šim nepieredzētu.

Porziņģis ir visaugstāk draftētais latviešu basketbolists NBA draftā – 2015. gadā viņu kā ceturto izvēlējās klubs Ņujorkas "Knicks", kura sastāvā viņš bija līdz 2019. gadam. Šobrīd latvietis ir spēka uzbrucējs klubā Dalasas "Mavericks". Zīmīgi, ka pēc pirmās sezonas Porziņģis tika iekļauts NBA sezonas debitantu simboliskajā pirmajā izlasē, savukārt 2018. gadā – Visu zvaigžņu spēles sastāvā. Bet kopš 2017. gada viņš ir Latvijas basketbola izlases spēlētājs.
Pie zvaigžņu debesīm spīd Saule, Mēness un Porziņģa bumba.

Ekspresijas lielos krāsas laukumos - Marks Rotko

Fakts, ka pasaulslavenā 20. gadsimta amerikāņu mākslinieka Marka Rotko dzimtā pilsēta ir Dvinska, tagadējā Daugavpils, ir maz apspriests starptautiskā mērogā. Rotko bija nozīmīga personība pēckara glezniecības attīstībā ASV. Līdz ar daudziem sava laika gleznotājiem un tēlniekiem, Rotko nonāca pie pārliecības, ka atpazīstami tēli traucē tiešai mākslas pieredzei. Pamatojoties uz ekspresionisma un sirreālisma tēlainību, viņš visbeidzot attīstīja pats savu stilu, kas koncentrējas uz lielu krāsu laukumu ekspresīvo potenciālu un fiziskām sajūtām. Viena no Rotko glezniecības iezīmēm ir spēja izsaukt skatītājos emocionālu reakciju, attēlojot vienkāršas un sarežģītas, personiskas un universālas idejas caur reducētu, taču vizuāli spēcīgu valodu.

Jelgavas pilsētas lielais ģerbonis

Iegādājies biļeti

Izstrādātājs: SOFTIKOM