SANITA RĀVIŅA

SANITA RĀVIŅA

Latvija

Tēlniece
SKULPTŪRAS

SKULPTŪRAS

Supervaroņu radītājs un iedzīvinātājs

Elija Kacs jeb Gils Keins ir Rīgā dzimis ASV komiksu veterāns un leģenda, kura daiļrade ietekmējusi daudzus mūsdienu ilustratorus. Viņa inovatīvā un dramatiskā stilistika ar precīzajām līnijām piešķīra jaunu dzīvību daudziem klasiskiem komiksu supervaroņiem, piemēram, "Zirnekļcilvēkam", "Kapteinim Mārvelam", "Neticamajam Halkam", bez kuriem šodien nav iedomājam teju neviena īstena supervaroņu filma. Gils Keins arīdzan aizsāka komiksu industrijā jaunu žanru – žurnālkomiksus. Viņš radījis arī vienu no pirmajiem grafiskajiem romāniem ASV. Mūža laikā Keins saņēmis vairākus nozīmīgus komiksu industrijas apbalvojumus, bet viņa darbus turpina pārpublicēt arī pēc viņa nāves.

Merlinas Monro, Dalī un Alberta Enšteina portretu rdītājs

"Kad jūs lūdzat cilvēkam lēkt, viņa uzmanība pārsvarā ir vērsta uz lēkšanu un, maskai nokrītot, parādās reālā persona," uzskatīja 1906. gadā Rīgā dzimušais fotogrāfs Filips Halsmans, kurš kļuva pazīstams ar saviem fotoportretiem. Iemīļots Halsmana paņēmiens bija likt cilvēkam lēkt. Žurnālā “Life” tika publicēta slavena fotosesija, kurā Halsmans lēcienā iemūžina Merilinu Monro. Tāpat viņš fotografējis Alfrēdu Hičkoku, Vinstonu Čērčilu, Pablo Pikaso, Džonu Kenediju un daudzas citas ievērojamas personības. Filipam Halsmanam bijusi arī radoša sadarbība ar mākslinieku Salvadoru Dalī. Viena no slavenākajām Halsmana fotogrāfijām, kas nonāca uz žurnāla “Time” vāka, ir skumjš Alberts Einšteins, kurš sēro par ASV iesaistīšanos atombumbas izstrādāšanā.

Ar velosipēdu apkārt pasaulei

Anna Kopčovska, kura pasaulē pazīstama kā Annija Londonderija, bija Rīgā dzimusi ASV žurnāliste, kura vēsturē iegājusi kā pirmā sieviete, kas ar velosipēdu apceļojusi pasauli. Trīs bērnu māmiņa šo neticamo varoņdarbu paveica 23 gadu vecumā. Viņas neparasto dzīvesstāstu savā grāmatā iemūžinājis amerikāņu žurnālists un rakstnieks Pīters Žoitlins. Lai reklamētu sponsora uzņēmumu, 15 mēnešus garajā ceļojumā Anna Kopčovska devās ar Annijas Londonderijas vārdu. Reklāmas baneriem rotātais velosipēds Kopčovskai atnesa tiem laikiem lielu summu – 5000 dolārus.

Iegādājies biļeti

Izstrādātājs: SOFTIKOM