Ceturdiena 12. Decembris / 2019

Jelgavā septiņu valstu mākslinieku darbos atdzīvosies ledus supervaroņi!

Dalībai 22. Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā, kas Jelgavā notiks no 7. Līdz 9. februārim, apstiprināti 30 profesionāli tēlnieki no septiņām valstīm. Sapnis par superspējām, jaunu varoņu veidošanās, varonība starp mums ikdienas dzīvē un vēstures lapās – nepilnas nedēļas laikā, radot 45 konkursa skulptūras, ledus mākslas darbos tiks iedzīvināti 2020. gada festivāla tēma “Supervaroņi”.

Jelgavas pilsētas un iestādes “Kultūra” rīkotajā “22. Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla” skiču konkursā iesūtīti 111 individuālie un vairāk kā 50 komandu pieteikumi no 18 valstīm. Atlases process šoreiz bija īpaši sarežģīts, jo tika vērtēta ne tikai ideja, bet arī mākslinieka pieredze, potenciāls un iesūtītās skices atbilstība tēmai.

Ledus skulptūru skices-9.jpg

Meklējot jaunas idejas, risinājumus un māksliniekus žūrija izvēlējās 30 labāko darbu autorus, kuri jau februārī demonstrēs savas prasmes Jelgavā notiekošajā ledus skulptūru konkursā . Tēlnieki savas idejas par tēmu “Supervaroņi” interpretējuši dažādi. Kādam tie ir visiem zināmie Holivudas filmu tēli vai tautas vēsturiskie varoņi, savukārt, citiem tie ir līdzcilvēki, kurus ne vienmēr novērtējam ikdienā. Šis atšķirīgais redzējums festivāla apmeklētājiem, sniegs iespēju, ne tikai aplūkot unikālus darbus, bet arī aicinās aizdomāties, kāpēc mākslinieks to atspoguļos tieši šādi.

Konkursam izraudzīti mākslinieki no septiņām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Bulgārijas, Ukrainas un Somijas. Tēlnieki, kā ierasts, savas prasmes demonstrēs divās kategorijās – individuālajā un komandu. Festivāla laikā kopumā taps 45 konkursa skulptūras – 30 mazās (individuālās) un 15 lielās (komandu). Mākslinieki Jelgavā ieradīsies 2.februārī un darbu pie skulptūrām turpinās līdz paša festivāla sākumam.

Apmeklētāji iepazīt dažādus supervaroņus aicināti no 7. līdz 9. februārim Pasta salā, J. Čakstes bulvārī un pirmo reizi Brīvdabas koncertzālē “Mītava”. Jau tradicionāli konkursa skulptūras papildinās lielformātā ledus objekti un paraugdemonstrējumu šovi. Visas trīs festivāla dienas pavadīs plaša kultūras programma visai ģimenei – dienas pirmajā pusē izrādes un rotaļas bērniem, bet jau vakarā uz skatuves kāps tādi Latvijā iemīļoti mūziķi kā – “Astronouti”, Ralfs Eilands, “Singapūras Satīns” un daudzi citi kurus atklāsim jau pavisam drīz. Pārsteigumi vēl sekos! 

Biļetes tirdzniecībā drīzumā visās Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Starptautisko ledus skulptūru festivālu rīko Jelgavas pilsēta un iestāde “Kultūra”.


Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un/vai fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēt, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

Izstrādātājs: SOFTIKOM