Stāvlaukumi, satiksmes ierobežojumi un festivāla teritorija

No 2. līdz 4. februārim Jelgavā notiks 25. jubilejas Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls, kura ietvaros 32 mākslinieki no 11 valstīm ledū attēlos pasaules dārgumus. Pasta salā, Jāņa Čakstes bulvārī un brīvdabas koncertzālē "Mītava" gaidāms plašs kultūras un izklaides piedāvājumu klāsts. To iespējams aplūkot ŠEIT.

Pasākuma laikā pilsētā iespējama paaugstināta satiksmes intensitāte un sastrēgumi. Aicinām autovadītājus būt uzmanīgiem un festivāla laikā izvairīties no braukšanas pār Lielupes tiltu - automašīnas novietojot stāvlaukumos, kas būs pieejami abos upes krastos. Festivāla viesi dodoties uz Jelgavu aicināti iepazīties ar satiksmes organizāciju pilsētā un sekot izmaiņām navigācijas lietotnē “Waze”.

Satiksmes ierobežojumi

Festivāla galvenā skatuve atradīsies Jāņa Čakstes Bulvārī. No 30. janvāra pulksten 9.00 līdz 5. februāra pulksten (aptuveni) 21.00 būs slēgta satiksme Jāņa Čakstes bulvārī posmā no Raiņa ielas līdz Lielajai ielai. No 30. janvāra pulksten 9.00 līdz 5. februārim posmā no Akadēmijas līdz Jāņa Čakstes bulvārim tiks slēgtas Raiņa iela, Ūdens iela un Driksas iela. Lai piekļūtu mājoklim, Raiņa ielas iedzīvotāji aicināti izmantot Elektrības ielu, savukārt citu ēku iedzīvotājiem piekļuve mājoklim tiks nodrošināta. No 29.janvāra līdz 5. februārim Pasta salā iebraukt aizliegts, tai skaitā līdz Pasta salas slidotavai!

Ierobežojumi gājējiem

No 30. janvāra pulksten 9.00 līdz 5. februārim Jāņa Čakstes bulvāris posmā no Raiņa ielas līdz Lielajai ielai slēgts, nodrošinot piekļuvi krodziņam “Istaba” un LBTU 1. un 2. studentu viesnīcai. No 31. janvāra līdz 5. februārim gājēju tilts “Mītava” būs slēgts. Gājēju kustībai, no 25. janvāra līdz 18.februārim, būs slēgta Pasta sala: no Slidotavas laukuma brīvdabas koncertzāles “Mītava” virzienā savukārt no 1. februāra līdz 5. februāra pulksten 12.00 Pasta sala (ieskaitot Slidotavu) no Pilssalas ielas. 

 

Ledus_skulpturas_2024-1.jpg

 


Stāvlaukumi

Jelgavas pilsētā Driksu un Lielupi šķērso tikai viens tilts, tādēļ, paaugstinoties satiksmes intensitātei, festivāla laikā gaidāmi sastrēgumi. Ledus skulptūru festivāla apmeklētāji aicināti automašīnas novietot tajā upes krastā, no kuras plānots iebraukt pilsētā, un neizmantot Lielupes tiltu, savukārt jelgavnieki aicināti uz pasākumu doties kājām vai izmantot pilsētas sabiedrisko transportu. Tāpat festivāla viesus, kas uz Jelgavu dosies no Rīgas aicinām izmantot vilcienu. Aplūko vilcienu maršrutus: www.pv.lv

Iebraucot pilsētā no Rīgas puses, automašīnas varēs novietot pļavā pretī Jelgavas pilij un Cukura ielā pļavā pie Lielupes kreisā krasta promenādes, Zemgales Olimpiskā centra, Jelgavas Ledus halles un citos stāvlaukumos.

Savukārt, iebraucot pilsētā no Dobeles vai Šauļu puses autovadītāji aicināti izmantot stāvlaukumu Sporta ielā 2C, kur paredzētas vietas vieglajām automašīnām un autobusu novietošanai.

 

Tūroperatori un tūrisma aģentūras aicinātas autobusus novietot stāvlaukumā aiz Jelgavas pils un Pilssalas ielā 1. Šie stāvlaukumi būs paredzēts tikai autobusiem. Pilssalas ielu, nogriežoties no Lielās ielas, šķērso Lielupes tilts, tāpēc vēršam uzmanību, ka autobusam jābūt ne augstākam par 4 metriem. Pilssalas ielā pie tējas namiņa "Silva" tiks organizēts stāvlaukums personām ar invaliditāti, kuru izmantot varēs, uzrādot invalīdu stāvvietas izmantošanas atļauju un to izvietojot automobiļa salonā pie priekšējā stikla. Steidzīgie pilsētas caurbraucēji aicināti neiebraukt Jelgavas centrā un izmantot apbraukšanai autoceļus: A8 Rīga – Jelgava – Lietuvas robeža (Meitene), A9 Rīga – Liepāja.

 

Spied ŠEIT, lai brauktu ar "WAZE". Jelgavas valstspilsētas pašvaldība festivāla laikā sadarbosies ar navigācijas lietotni "Waze'", kurā ikvienam būs pieejama karte ar iezīmētiem stāvlaukumiem un satiksmes ierobežojumiem Jelgavā Ledus skulptūru festivāla laikā. Autovadītāji tiešsaistē reāllaikā varēs saņemt satiksmes informāciju, kas palīdzēs plānot savu maršrutu.


Festivāla teritorija

 

Karte_LV_skulpturu_festivals.jpg

Festivāls notiks Pasta salā, Jāņa Čakstes bulvārī un brīvdabas koncertzālē "Mītava". Šogad festivāls pulcē 32 pasaulē atzītus tēlniekus no 11 valstīm.

Pasta sala

Festivāla laikā Pasta salā būs aplūkojami iespaidīgākie un lielākie ledus objekti – 15 komandu skulptūras. Katra tēlnieku komanda skulptūru radīšanai izmanto gandrīz divas tonnas mākslīgi saldēta kristāldzidra ledus. Tāpat Pasta salā atradīsies “Ledus vīni” ledus bārs “”Atlantīda” – zudušie dārgumi”, īpašā ledus pirts, kā arī dažādi foto objekti un atrakcijas bērniem. 

Jāņa Čakstes bulvāris

Jāņa Čakstes bulvāra garumā tiks izvietotas 30 individuālās ledus skulptūras, kas veidotas no 1,8x1,1 metrus liela un 50 centimetrus bieza ledus bloka.

Uz lielās skatuves Jāņa Čakstes bulvārī uzstāsies Lietuvas un Latvijas mūzikas zvaigznes – Triānas Parks, Musiqq, Latgalīšu Reps, AC/DC Project, Aija Andrejeva, Jonis, Patrisha, Labvēlīgais Tips un DJ Mareks Ameriks.

Brīvdabas koncertzāle "Mītava" 

Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris, Liepājas ceļojošais cirks “BEZTEMATA”, SIA “Jogitas Pasākumi”, koncertaģentūra “Bravissimo”, kā arī Jelgavas Jaunais teātris piedāvās rotaļizrādes un koncertšovu bērniem. Savukārt vērot kā ledus pārtop mākslas darbos varēs aizraujošos skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumu dueļos, kurus piektdienas vakarā papildinās uguns šovs. Visas trīs dienas festivāla apmeklētāji varēs izspēlēt ledus spēles un apskatīt 25. jubilejas Starptautiskā ledus skulptūru festivāla kolāžu konkursa darbu izstāde.

 

Ieejas/izejas festivāla teritorijā

Lai iekļūtu festivāla teritorijā, darbosies trīs ieejas un izejas (skatīt karti), kas atradīsies:

  1. Pilssalas ielā pie Tējas namiņa;
  2. Jāņa Čakstes bulvārī pie krustojuma ar Lielo ielu;
  3. Pie Jelgavas Studentu teātra Jāņa Čakstes bulvārī 7 (ieeja no Driksas ielas);

Kases un biļešu tirdzniecība

Festivāla viesi aicināti biļešu pirkšanu neatstāt uz pēdējo brīdi, bet iegādāties lētāk iepriekšpārdošanā līdz 1. februārim “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un vietnē bilesuparadize.lv. Lai samazinātu rindas pie kasēm festivāla norises vietā, aicinām biļetes pirkt internetā, pie ieejas tās var uzrādīt arī elektroniski izmantojot viedierīci.

Kases:

  • Pilssalas ielā pie Tējas namiņa;
  • Jāņa Čakstes bulvārī pie krustojuma ar Lielo ielu;
  • Pie Jelgavas Studentu teātra Jāņa Čakstes bulvārī 7 (ieeja no Driksas ielas);
  • Stāvlaukumā pretī Jelgavas pilij;
  • Jelgavas Kultūras namā (02.02. no pulksten 14.00 līdz 19.00 un 03.02. no pulksten 10.00 līdz 15.00)

Ņem vērā! Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla apmeklētāji aicināti neņemt līdzi mājas mīluļus, pasākuma teritorijā ieeja ar suņiem būs liegta. Apskates objektus atļauts fotografēt un filmēt, bet ir aizliegts bez saskaņošanas ar pašvaldību veikt bezpilota gaisa kuģu jeb dronu lidojumus virs pasākuma teritorijas.

Vairāk informāciju par festivālu meklē ŠEIT. 

Informācijas tālruņi Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla laikā:

  • Pašvaldības operatīvās informācijas centrs 8787;
  • Jelgavas reģionālais tūrisma informācijas centrs 63005445, 63005447.

Noteikumi publiska pasākuma apmeklētājiem


Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

Iegādājies biļeti

Izstrādātājs: SOFTIKOM